Ana SayfaTürkiyeİtaat isteyen Asiltürk'e Temel Karamollaoğlu'ndan flaş yanıt

İtaat isteyen Asiltürk’e Temel Karamollaoğlu’ndan flaş yanıt

Saadet Partililere “Bana itaat sözü verdiniz” diyerek tartışma yaratan bir çıkış yapan Oğuzhan Asiltürk’e yanıt genel başkan Temel Karamollaoğlu’ndan geldi.

Saadet Partililere “Bana itaat sözü verdiniz” diyerek tartışma yaratan bir çıkış yapan Oğuzhan Asiltürk’e yanıt genel başkan Temel Karamollaoğlu’ndan geldi. Karamollaoğlu, “Bana biat ettiniz unutmayın” diyen Oğuzhan Asiltürk ile ilgili soruya “A Haber ve ATV bu konuları istismar etmekten vazgeçsin. Cevap verme ihtiyacı duymuyorum” ifadeleriyle yanıt verdi.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında konuştu. Yabancı uyruklu kişileri hedef alan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a tepki gösteren Karamollaoğlu “Maalesef ülkemizde bir belediye başkanının mültecilere yönelik sözlerinin son derece üzüntü ile karşılaştık. İnsanlar keyif için kendi memleketlerini bırakıp başka ülkelere göç etmezler. Mültecilerin su ve katı atık bedellerinin 10 kat artırılacağının ifade edilmesini hayretle karşıladım. Nasıl bir vicdan bunu sindirebilir?” dedi.

Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Duymadım ama… Nerede söyledi, siz onu bana gönderin de dinleyeyim. İlk defa sizden duyuyorum. Maalesef bazı çevreler bu konuyu kendilerine göre, al aşağı-ver yukarı pompalayıp duruyor. Eğer yetmiyorsa da uyduruyorlar. İki hafta önce basit bir rahatsızlıktan dolayı basın toplantısı yapamadım. Başka bir arkadaşımızı görevlendirdim, hemen ‘Saadet Partisi gitti, Temel Karamollaoğlu ayrılıyor’ denildi. Yapmayın bunu ya… Özellikle A Haber ve ATV için söylüyorum; bu konuları istismar etmekten vazgeçin. Lütfen gerçekler ile yüz yüze gelin. ‘Arada acaba fitne çıkarabilir miyiz? Acaba bir karışıklık olur mu?’ yorumlarını bence bir kenara bırakın. Bu ricada bulunuyorum ve buna cevap verme ihtiyacı duymuyorum.”

“Birkaç haftadır yaşanan sel, heyelan gibi afetlerde yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyorum, hayatını kaybedenlerin yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Umarım bu yaşananlar bir ibret vesilesi olur ve bu tip olaylara daha hazırlıklı davranılır” sözleriyle başlayan Karamollaoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi temsil eden sporculara başarılar diledi.

TUNUS TEPKİSİ

Tunus’taki darbe girişimin kınayan Karamollaoğlu “Tunus halkının iradesinin askıya alınmış olması bizleri endişeye sevk etmiştir. Başbakan’ın görevden alınması ve meclisin faaliyetlerinin durdurulması demokrasiye vurulan bir darbe olarak algılanmaktadır. Ümit ediyoruz ki Tunus’taki tüm olumsuzluklar bertaraf olur ve Tunus normal demokratik sürecin içine yeniden girer” diye konuştu.

“RÜŞVET İLE MÜLTECİ TUTMAMIZ İSTENİYOR”

Hükümetin sığınmacı politikasını eleştiren Karamollaoğlu “Ne yazık ki iktidarın sürecin en başından itibaren Suriye meselesinde takındığı yanlış tutumunun ve kontrolsüzlüğünün faturası savaştan ve yokluktan kaçan mazlum ve mağdur insanlara kesiliyor. Çözümün siyasi olduğu açıktır. Avrupa, sayıları yüzü bile bulmayan mültecilere sınırlarını kapatırken, Türkiye’ye deyim yerindeyse rüşvet karşılığında mültecileri tutma görevi veriyor” diye konuştu.

“NASIL BİR VİCDAN BUNU SİNDİREBİLİR?”

Memurların zam pazarlığına oturacağını hatırlatan Karamollaoğlu, memurların insaflı bir zam talep ettiğini belirterek şunları kaydetti:

“Bir memurun görevini hakkıyla yerine getirmesi aldığı ücretle geçimini rahat sağlayabilmesine bağlıdır. Alım gücü düştü, memurumuzun maaşı gün geçtikçe eridi. Hayat pahalılığı ve paranın değer kaybetmesi karşısında gücü tükenen memurların hayat standardı 2 yıl öncesine göre gözle görülür şekilde düştü. İktidar bu fırsatı iyi değerlendirmeyip memuru geçim derdiyle baş başa bırakırsa; tamamlamak üzere olduğu siyasi ömrünün 2023’te kaldırılacak tabutuna bir çivi de kendi çakmış olacak.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri