Ana SayfaTürkiyeKaramollaoğlu: TÜİK bugün kendisine sorulan “Saat kaç?” sorusuna; “Siz kaç buyurursanız efendim”...

Karamollaoğlu: TÜİK bugün kendisine sorulan “Saat kaç?” sorusuna; “Siz kaç buyurursanız efendim” cevabını verdi

Temel Karamollaoğlu, kasım ayı enflasyon verilerini açıklayan TÜİK’e tepki gösterdi. Enflasyonun yüzde 60’lara vardığını ancak TÜİK’in çok daha düşük gösterdiğini söyledi.

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, ”Yıllık enflasyonu %21,31 olarak açıklarken vicdanınızın yüzde kaçını kullandınız!” sözleriyle tepki gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) kasım ayına ilişkin tüketici ve üretici fiyat endekslerini yayımladı.

Türkiye’de kasım ayı enflasyonunu TÜİK yüzde 3,51, ENAG ise yüzde 9,91 olarak açıkladı. TÜİK’in verilerine göre tüketici fiyatları, kasım ayında aylık bazda yüzde 3,51 artarken, yıllık enflasyon yüzde 19,89’den yüzde 21,31’e yükseldi. Böylelikle yıllık tüketici enflasyonunda Kasım 2018’den bu yana en yüksek seviye kaydedildi.

‘VİCDANINIZIN YÜZDE KAÇINI KULLANDINIZ!’

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarına Twitter hesabından tepki gösterdi.

”TÜİK bugün kendisine sorulan “Saat kaç?” sorusuna; “Siz kaç buyurursanız efendim.” cevabını vermiştir.” sözleriyle TÜİK’in bağımsızlığına vurgu yapan Karamollaoğlu, ”Gerçekte %60’lara yaklaşan yıllık enflasyonu %21,31 olarak açıklarken vicdanınızın yüzde kaçını kullandınız!” sözleriyle tepki gösterdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri