Ana SayfaTürkiyeTemel Karamollaoğlu yeniden genel başkan seçildi

Temel Karamollaoğlu yeniden genel başkan seçildi

Saadet Partisi’nin 7. Olağan Kongresi tamamlandı. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu tek aday olarak girdiği kongrede 962 oy alarak yeniden genel başkan seçildi.

Karamollaoğlu oy sayımının tamamlanmasının ardından bir teşekkür konuşması yaptı:

“Herkes bilmeli ki biz AK Parti’yi değil, yanlış politikalarını eleştiriyoruz. Saadet Partisi hiçbir kimsenin, hiçbir partinin hasmı veya düşmanı değildir. Biz partileri değil politikaları eleştiririz. Biz kişileri değil, zihniyetleri eleştiririz” dedi.

Saadet Partisi’nin 7’nci Olağan Kongresi Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından gelen Saadet Partililer, sabahın erken saatlerinde Ankara’ya ulaştı. Binlerce SP’li salonu doldururken, Ankara Spor Salonu’nun etrafında geniş güvenlik önlemleri alındı.

Kongrede Kurucu Genel Başkan Recai Kutan, eski Genel Başkan Mustafa Kamalak, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, SP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, SP Genel Başkan Yardımcıları ve delegeler hazır bulundu. Kongreye, AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu, BBP Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Eren, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Kelleci ve Rıfat Melih Aktaş, DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Kars, HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Şahin ve Hüseyin Yılmaz ile sendika, oda ve STK temsilcileri de katıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz