Ana SayfaTürkiyeTemel Karamollaoğlu: Zam gelmeyen ne kaldı

Temel Karamollaoğlu: Zam gelmeyen ne kaldı

Şekere gelen yüzde 25’lik zammın ardından açıklamada bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu “Zam gelmeyen ürün kaldı mı” sözleriyle iktidari eleştirdi.

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu şeker zamlarıyla ilgili konuştu. Karamollaoğlu “Yıl içerisinde zam gelmeyen herhangi bir ürün kaldı mı? ….’ya zam geldi!’ cümlesindeki noktalı yer, her gün bir başka hatta birkaç ürün ile dolduruluyor. Şimdi de şekere %25 zam haberi! Artık market çalışanları da insanımız da bu zam yağmuru karşısında ne yapacağını şaşırdı.” dedi.

Son dönemde gıda, enerji, akaryakıt başta olmak üzere pek çok alanda ve üründe peş peşe gelen zamlar halkın geçim sıkıntısının büyümesine yol açıyor. Dün, son iki hafta içerisinde ikinci kez zamlanan LPG ve yüzde 25 oranında zamlanan şeker de endişeyi giderek artırmışken, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Twitter hesabından şeker zammıyla ilgili bir paylaşım yaptı.

Karamollaoğlu, paylaşımında “Yıl içerisinde zam gelmeyen herhangi bir ürün kaldı mı? ….’ya zam geldi!’ cümlesindeki noktalı yer, her gün bir başka hatta birkaç ürün ile dolduruluyor. Şimdi de şekere %25 zam haberi! Artık market çalışanları da insanımız da bu zam yağmuru karşısında ne yapacağını şaşırdı. Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine şiddetle karşı çıkışımız, tarımda ithalata dayalı modeli reddedişimiz ve her fırsatta ve de zeminde “üretim” ısrarımızın nedeni bugün çok daha iyi anlaşılıyor zannediyorum. Biz ısrarlı ve kararlıyız; bu yanlış politikaları değiştireceğiz!” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri