Ana SayfaTürkiyeTemel Karamollaoğlu'ndan Davutoğlu ve yeni parti için flaş hamle

Temel Karamollaoğlu’ndan Davutoğlu ve yeni parti için flaş hamle

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yeni parti hazırlıkları için yoğun mesai harcayanAbdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile görüşmeler gerçekleştireceğini söyledi.

Partisinin herkese açık olduğunu belirten Saadet lideri Temel Karamollaoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada Davutoğlu görüşeceğini belirtti.  

Karamollaoğlu: Gül, Davutoğlu ve Babacan ile görüşeceğim

Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Abdullah Gül’ün yeni parti kurma hazırlıklarına ilişkin soruya “Arkadaşlarla görüşeceğiz. Esas itibarıyla ne düşünüyorlar, ne yapmak istiyorlar, bu gelişmeler karşısındaki tutumları ne olacak, bunları onların ağızından dinleyeceğim.” karşılığını verdi.

Karamollaoğlu “Görüşeceğiz ama zamanlamada biraz sıkıntımız oldu araya bayramlar girdi. Arkadaşlarla görüşeceğiz, ne düşünüyorlar. Bu arkadaşlarla bildiğiniz gibi iki senedir temasım var. O zaman bir parti gündemde değildi. Şimdi partileşme gündeme geldi. Partileşmeden hemen öncede bu arkadaşlarla görüşmemiz oldu. Ben şimdi gidip esas itibarıyla ne düşünüyorlar, ne yapmak istiyorlar, bu gelişmeler karşısındaki tutumları ne olacak, bunları onların ağızından dinleyeceğim. Eskidende ifade ettik kapımız açık bizimle beraber bizim politikalarımız, prensiplerimiz çok net. Biz dış politikada şahsiyetli bir dış politikayı önemseriz. Kendini büyük güç kabul eden hiç bir kimsenin etkisinden kalmadan kendi içimizde karar veririz. Ekonomide üreterek kalkınmayı, sanayileşmeyi, teknolojide zirveye çıkmayı arzu ederiz. Eğitim bizim olmazsa olmazımız ama bunların hiç birisinde arkadaşlarımız ne düşünüyorlar bunları bilmiyoruz ama yakında bu arkadaşlara gidip bunları dinleyeceğim.” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz