Ana SayfaTürkiyeTemel Karamollaoğlu'ndan Gelecek Partisi'ne ziyaret

Temel Karamollaoğlu’ndan Gelecek Partisi’ne ziyaret

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Merkezi'ni ziyaret etti

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’na hem Genel Merkez binasının hizmete girmesi hem de Gelecek Partisi’nin ilk büyük kongresini gerçekleştirmiş olması vesilesiyle ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Gelecek Partisi’nin Ankara Mustafa Kemal Mahallesi’nde bulunan Genel Merkez’inde gerçekleşen ziyarette Karamollaoğlu’na Genel Başkan Yardımcıları Atik Ağdağ, Cafer Güneş ile Mesut Doğan eşlik etti.

Resim

Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu tarafından karşılanan Saadet Partisi heyeti ile Gelecek Partisi heyeti bir süre baş başa görüştü. Heyetler arası görüşmeye Gelecek Partisi adına Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Serap Yazıcı, Nedim Yamalı, Selim Temurci, Ayhan Sefer Üstün katıldı.

Görüşmenin ardından iki lider kameralar karşısına geçerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bahçeli’nin HDP kapatılsın çağrısına ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu.

“Sayın Cumhurbaşkanı da başta olmak üzere geçmiş dönemde Türkiye’de parti kapatmanın tümüyle ortadan kaldırılması için çalışma yapan bir anlayış hakimdi. Biz siyasi partilerle mücadeleyi siyasi alanda, terör örgütleriyle mücadeleyi güvenlik alanında yaparız” diyen Gelecek Partisi lideri, “Gelecek Partisi olarak Doğu ve Güneydoğu’da en çabuk örgütlenen parti olmamızın temel sebebi halkımızın haklarına, tercihlerine saygılı olmamız, terörle mücadelede kararlı olmamız ve AK Parti ile HDP arasına sıkışmış geniş kitlelere bir alternatif sunmamızdandır” diye konuştu.

Önce, bir seçim kazanmak için terör liderlerini TRT’de ağırlayanlar PKK ile ilişkilerini tanımlasınlar!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Bütçe görüşmeleri sırasında PKK ile Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’ni özdeşleştirmesine de sert göndermelerde bulunan Davutoğlu, şunları söyledi: “Geçmişte terör örgütünün elebaşını yurt dışında kamplarda ziyaret edip ona çiçek verenler PKK ile olan ilişkilerini tanımlasınlar. Daha 2019’da sadece bir seçim kazanmak için devletin kırmızı bültenle aradığı bir terör liderlerinden birini TRT’de ağırlayan kimse, ona cevaz veren kimlerse onlar önce PKK ile ilişkilerini tanımlasınlar, netleştirsinler. Öcalan’dan mektup getirip seçim kazanma yöntemini kim benimsemişse PKK ile ilişkilerini tanımlasınlar. Sayın Erdoğan’dan habersiz o mektup gidemez, Sayın Bahçeli de onu meşru kılmıştır.

Bizim mazimiz temizdir

Ahmet Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Doğu Perinçek PKK’nın en fazla terör eyleminde bulunduğu ve vatandaşlarımızı katlettiği bir dönemde gidip Öcalan’a yurt dışında çiçek vermiş biridir. Bunların bizim karşımıza geçip de PKK hesabı sormaya hadleri, hakları yok. Bizim mazimiz temizdir. Gelecek Partisi iktidarında teröre nefes aldırmayız ama hiçbir vatandaşımızın siyasi tercihi dolayısıyla ötekileştirilmesine, dışlanmasına izin vermeyiz. Siyasi mücadeleyi de siyasi alanda yaparız.

“Kimsesizlerin sahibi” diye yola çıkan Sayın Cumhurbaşkanı aylardır Uygur Türkleri ile ilgili tek bir söz sarf etmemesinin hesabını millet sorar

Çin’in Doğu Türkistan’da Uygurlara yönelik sistematik işkenceye Türkiye’nin ses çıkarmamasını da eleştiren Gelecek Partisi lideri şu ifadeleri kullandı: “Çin bugün milyonlarca soydaşımızı dininden, Türkçesinden dolayı, sadece “Selamun Aleyküm” dediği için terörist ilan ediyor. Türkiye’de içeride milliyetçilik taslayan Sayın Cumhurbaşkanı da Bahçeli de sessiz. Çin’in zulmüne sessizler, Çin’in Türkiye’deki sözcülüğünü yapan bir partinin peşine takılmışlar bizim de mazlum kitlelere sessiz kalmamızı bekliyorlar. ‘Kimsesizlerin sahibi’ diye yola çıkan Sayın Cumhurbaşkanı aylardır Uygur Türkleri ile ilgili tek bir söz sarf etmemesinin, Bahçeli’nin niye BM’de 38 ülkenin imza attığı bir metne Türkiye imza atmadı diye hesap sormamasının hesabını da millet onlardan sorar”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri