Ana SayfaTürkiyeTetikçi Akit'e bak sen! Erdoğan'ın Şehir Üniversitesi'ni kapatmasına 'oh iyi olmuş' diyen...

Tetikçi Akit’e bak sen! Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi’ni kapatmasına ‘oh iyi olmuş’ diyen de çıktı sonunda

Turgay Güler’in yerel seçimlerde programına Ekrem İmamoğlu’nu çıkartıp terbiyesizlik yapması, konuğunu aşağılamaya çalışması günlerce konuşulmuştu. O programın benzer versiyonu Akit TV’de yaşandı. Ali İhsan Karahasanoğlu ile Fatih Dağıstanlı kafa kafaya verip Davutoğlu’nu köşeye sıkıştırmaya çalıştı. Ancak o program ortaya koydu ki Karahasanoğlu’nun da Dağıstanlı’nın da ne kendi söylediklerinden haberi var ne de gazetecilik konusunda herhangi bir ehliyetleri var. Şimdi aynı Ali İhsan Bey, AK Parti tarafından kapatılan Şehir Üniversitesi üzerinden Davutoğlu’na saldırıya geçti.

Ne diyelim? Allah kimseyi Şehir Üniversitesi gibi bir okulun kapatılmasını savunacak kadar delirtmesin.

Davutoğlu’na saldıran Ali İhsan Karahasanoğlu’nun kendince yaptığı sağlama da akıllara zarar: Neden diğer 200 üniversite kapanmıyor?

İşte Karahasanoğlu’nun yazısından bir bölüm:

Artık Cumhurbaşkanı ve 28 Şubat’çı ortakları gururla meydanlarda Şehir Üniversitesi’ni nasıl kapattıklarını anlatabilirler. Bu dönemi özetleyen bu zulmü gururla anlatabilirler” diye tanımlayabiliyorsan..

Sorarlar adama: “Sayıları 200’ü aşan diğer üniversiteler niye kapatılmıyor?”

Beklediğin Molla Kasım sorar sana:

“Bu kadar üniversitenin içinde, bir sen mi akıllıydın? Bir sen mi haketmiştin, katrilyon liralık arsayı? Diğer üniversitelerin yöneticilerinin kafaları kel miydi?”

“Yarın gençler sorduklarında diyeceğiz ki” diye başlayıp, devam ediyor Davutoğlu: “28 Şubat’ta yerlerde sürüklenenlerin, hapislere girenlerin, okullardan atılanların kurdukları bir üniversite Recep Tayyip Erdoğan tarafından kapatıldı. Bir darbe mantığı ve yöntemi ile dün gece yarısı açıklanan bu karar ile bir kurum ve gelenek cinayetine şahitlik ettik.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri