Ana SayfaTürkiyeTetikçi besleme Ersoy Dede İmamoğlu'na vurayım derken baltayı taşa vurdu!

Tetikçi besleme Ersoy Dede İmamoğlu’na vurayım derken baltayı taşa vurdu!

Son günlerde İBB ve İmamoğlu’nu hedef alan skandal paylaşımlarıyla gündeme gelen ve paylaşımlarını silmek zorunda kalan Ersoy Dede yine baltayı taşa vurdu. Dede son olarak İkitelli Şehir Hastanesi metro inşaatının İBB ve Ekrem İmamoğlu tarafından yapılmadığını iddia ederek büyük bir gafa imza attı. Geçtiğimiz günlerde Mehmet Cahit Turhan yerine Ulaştırma Bakanı olarak atanan Adil Karaismailoğlu, söz konusu inşaatın Ulaştırma Bakanlığı tarafından tamamlanacağını açıkladı. Bunun üzerine troller ve gazeteci görünümlü tetikçiler, harekete geçerek inşaatın İmamoğlu tarafından durdurulduğu yalanıyla algı operasyonu başlattı.

Bakan Karaismailoğlu’nun da açıklamasında paylaştığı gibi İkitelli Şehir Hastanesi’ne giden bağlantı yolları ve metro inşaatı ihalesi, İmamoğlu döneminden önce yani Mevlüt Uysal döneminde bir kısmı tamamlandıktan sonra ihalesi feshedildiği için durdurulmuştu.

Söz konusu ihalenin feshedilip inşaatın durdurulmasından sonra eski Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan’ın herhangi bir adım atmaması, geçtiğimiz günlerde Turhan’ın görevden alınması, yerine Karaismailoğlu’nun atanmasıyla sonuçlanmıştı.

İBB’den aldığı reklam gelirleri İmamoğlu döneminde kesildiği için dijital yayına geçmek zorunda kalan Star gazetesi köşe yazarı Ersoy Dede’nin, Uysal döneminde ihalesi feshedilip inşaatı durdurulan metro ve bağlantı yolları inşaatının, İmamoğlu tarafından durdurulmuş gibi göstermesi, Dede’nin gazetecilik ile tetikçiliği halen ayıramadığını bir kez daha göstermiş oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri