Ana SayfaTürkiyeBir skandal iddia daha! THK'nın hangarındakilerle İspanya ve Hırvatistan'dan gelen yangın söndürme...

Bir skandal iddia daha! THK’nın hangarındakilerle İspanya ve Hırvatistan’dan gelen yangın söndürme uçakları aynı model mi?

THK'nın hangarda bekletilen uçaklarıyla Hırvatistan ve Kanada'dan gelen yardım uçaklarının aynı model olduğu iddia edildi.

THK’nın hangarda bekletilen uçaklarıyla Hırvatistan ve Kanada’dan gelen yardım uçaklarının aynı model olduğu iddia edildi.

Türk Hava Kurumu (THK) uçaklarının bekletildiği alanın uydu görüntülerde ortaya çıkmasının ardından Yandex’e engel getirildi. THK’ya ait bölgeler, harita üzerinde böyle sansürlendi.

Türk Hava Kurumu’nun (THK) navigasyon görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması üzerinde THK envanterinde yatan uçaklarının bulduğu bölüm gündem olmuştu.

Görüntülerin gündem olmasının ardından THK, Yandex üzerinden uydu görüntülenmesine engel getirdi.

O uçaklar THK’nınkilerle aynı mı?

Türkiye’nin talebi üzerine Avrupa Birliği (AB) Komisyonu harekete geçti. AB Komisyonundan yapılan açıklamada Türkiye’ye Hırvatistan ve İspanya’dan 3 yangın söndürme uçağı gönderileceği belirtildi. 

Buna göre Hırvatistan’dan 1 Canadair uçağın, İspanya’dan ise 2 Canadair uçağının gönderilmesi için harekete geçildi.

Hırvatistan ve İspanya’dan gönderilecek uçaklar Türk Hava Kurumu’nun (THK) hangarlarında bulunan uçakların markasıyla aynı olması dikkat çekti. Twitch yayıncısı Jahrein ise THK’nın navigasyon görüntülerini “Bakın ne buldum” ifadeleriyle paylaştı. Jahrein’in THK envanterinde yatan uçakları bulduğu görüldü.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri