Ana SayfaTürkiyeTHK'nın 80 milyon dolar kredi aldığı ortaya çıktı! Kılıçdaroğlu'ndan gündemi sarsan THK...

THK’nın 80 milyon dolar kredi aldığı ortaya çıktı! Kılıçdaroğlu’ndan gündemi sarsan THK ve yolsuzluk iddiası

Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi kasıp kavuran yangınlara 4 milyon dolar olmadığı için müdahale edemeyen THK hakkında yolsuzluk iddiasında bulundu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi kasıp kavuran yangınlara 4 milyon dolar olmadığı için müdahale edemeyen THK hakkında yolsuzluk iddiasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV’de Hülya Hökenek sunduğu canlı yayında THK hakkında ’80 milyon dolarlık kredi’ iddiasını gündeme getirdi.

Kılıçdaroğlu, ‘Bu para nerede, nereye harcandı, bilen denetleyen var mı?’ sorusunu Türk Hava Kurumu yönetimine yöneltti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türk Hava Kurumu, bu ülkenin gözbebeğidir. THK’yı bu duruma kim getirdi bulmalıyız. Bugüne kadar başarıyla görev yapan kurumu kim bu hale getirdi. 80 milyon dolar kredi almışlar, bu para neye harcandı bilen var mı, denetleyen var mı? Büyük yolsuzluklar var” dedi.

THK’nın bu halde olmasının sorumlusu kim?

Kuruluşundan bu yana orman yangınlarıyla en tutarlı mücadeleyi yapan kurum. THK’yı bu duruma kim getirdi? Bugüne kadar başarıyla görev yapan kurumu kim getirdi bu noktaya? Sayın Bülent Arınç, “THK bu hale nasıl geldi, DDK harekete geçsin” diye açıklama yaptı. Böyle bir rezalet Türkiye Cumhuriyet tarihinde hiç yaşanmadı.

THK’da bu iktidar döneminde büyük yolsuzluklar var. 80 milyon dolar kredi almışlar. THK’nın geliri ne? Gayrimenkullerden kira. 80 milyon dolar nereye harcandı? Bilen var mı, denetleyen var mı? Gerçekten içim yanıyor.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri