Ana SayfaTürkiyeTHY'de istifa depremi! İşte İlker Aycı'nın ardından o koltuğa oturan isim

THY’de istifa depremi! İşte İlker Aycı’nın ardından o koltuğa oturan isim

Kazakistan krizinde eleştirilerin hedefi olan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı istifa etti. Aycı’dan boşalan koltuğa Ahmet Bolat oturdu.

Havacılık uzmanı ve İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, Kazakistan’da personelini bırakmasıyla gündeme gelen THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın istifa ettiğini ileri sürmüştü. Türk Hava Yolları’nda İlker Aycı’nın istifasının ardından boşalan yönetim kurulu başkanlığı koltuğuna Ahmet Bolat getirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nin İYİ Partili üyesi Ali Kıdık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın istifasını istediğini iddia etmişti.

Bloomberg HT’nin haberine göre bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan karar kapsamında, THY’de Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Yatırım ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ahmet Bolat getirildi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç de bağımsız yönetim kurulu üyesi oldu.

PERSONELLERİNİ KAZAKİSTAN’DA BIRAKIP EŞİYLE TÜRKİYE’YE DÖNMÜŞTÜ

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, ocak ayının başında Kazakistan’da akaryakıt fiyatlarına zam yapılmasının ardından başlayan ve hükümetin devrilmesinin ardından da devam eden protestolar nedeniyle mahsur kalmıştı. Kargo uçağı ile eşi ile birlikte Türkiye’ye geri dönen Aycı’nın ekip arkadaşlarını geride bırakması eleştirilere neden olmuştu.

AHMET BOLAT KİMDİR?

Dr. Ahmet Bolat İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1984’te A.B.D.’de Stanford Üniversitesi’nde Yöneylem Araştırması alanında yüksek lisansını, 1988’de University of Michigan’da Endüstri ve Operasyonlar Mühendisliği bölümünde doktorasını tamamlamıştır. Prof. Dr. Bolat 1959 Konya doğumludur.

Bolat iş hayatına 1981’de Yıldız Kalıp Şirketi’nde tasarım ve üretim mühendisi olarak başlamıştır. 1985 ve 1988 yılları arasında University of Michigan’da araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve yardımcı doçent görevlerinde bulunmuştur. 1988’den 2005’e kadar olan dönemde Riyad King Saud University’de yardımcı doçent, doçent ve profesör pozisyonlarında görev almıştır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri