Ana SayfaTürkiyeTicaret Bakanlığı’nda bir personele 140 bin TL maaş ödendiği ortaya çıktı

Ticaret Bakanlığı’nda bir personele 140 bin TL maaş ödendiği ortaya çıktı

Sayıştay raporlarının ortaya çıkarttığı gerçekler, Meclis’te tartışılmaya devam ediyor.

Ticaret Bakanlığı’na ilişkin hazırlanan Sayıştay Raporu’nda, Ticaret Bakanlığı’nda tasarım desteği kapsamında çalışan bir personele 140 bin TL maaş ödendiği ortaya çıktı.

CHP Adana Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, duruma tepki gösterdi ve söz konusu personelin kim olduğunun açıklanmasını istedi.

CHP’li Sümer’in konuya ilişkin yaptığı açıklama ise şöyle:

“Ekonominin neden bu kadar kötü olduğunu gösteren bir örnek de ne yazık ki Sayıştay raporunun Ticaret Bakanlığı ile ilgili kısmında ortaya çıkmıştır. Millete IBAN numarası veren, esnafı, asgari ücretliyi yaşam derdine mahkum eden iktidar bir kişiye 140 bin lira aylık maaş öderken ne yazık ki hiç vicdanı sızlamamış.

İşin daha vahim yanı aslında maaş belirlenirken de yasal olarak bir üst sınırın olmaması. Sayıştay raporları her ne kadar bilgileri gizler şekilde hazırlansa dahi birçok konuda devletin ekonomisinin ne denli hoyratça kullanıldığı görülmektedir.

Özellikle yurt dışı desteklemeleri adı altında yandaş firmalar on binlerce dolar desteklenmiş, çalışanlar üzerinden fahiş fiyatlı maaşlar belirlenmiş ve bu durum halen devam etmektedir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri