Ana SayfaTeknolojiTikTok Google Play Store ve App Store’dan kaldırılacak

TikTok Google Play Store ve App Store’dan kaldırılacak

Milyonlarca kullanıcısı bulunan TikTOk’un Google Play Store ve App Store’den kaldırılması söz konusu.

Hindistan’daki TikTok’u yasaklamayı öngeren Madras Yüksek Mahkemesi geçici bir karara imza attı. Mahkeme Apple ve Google şirketlerinden sırasıyla AppStore ve Play Store’dan uygulamanın kaldırılmasını istedi.

TikTok Hindistan’da 119 milyona varan ve dünya genelinde de 1 milyardan fazla kullanıcısı olan müzikli video paylaşım uygulamasıdır. Kullanıcıların büyük çoğunluğu çoçuklar ve gençlerden oluşuyor.

Kullanıcıların kısa ve eğlenceli videolar oluşturmasını sağlayan uygulama şu sırada müstehcen yayınlar ve içi boş içeriklerle çalkalanıyor. Gençleri zehirlediği ve bir çok çocuğu sübyancıların radarına sokarak hayati tehlike geçirmelerine yol açtığı konuşuluyor.

TikTok’un konuyla ilgili resmi açıklamasının özeti “İçeriklerimizde filtre uyguluyoruz. TikTok mantığına hitap etmeyen 6 milyondan fazla videoyu uygulamamızdan kaldırdık” şeklinde.

TikTok’u engellemek etkili bir çözüm değil

TikTok gerek dünya geneli gerek Hindistan’da yasaklansa dahi kullanıcılar güvenilir olmayan kaynaklardan TikTok’u indirebilecekler. TikTok 100 milyondan fazla kullanıcının telefonunda bulunuyor. Uygulama App Store ve Play Store’dan kaldırılsa da kullanıcıların telefonunda kalmaya devam edecek. Kullanıcıların güvenilir olmayan kaynaklardan indirdiği uygulama hackerların gözdesi olacak ve veri ihlaline yol açacak.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz