Ana SayfaTeknolojiTikTok Spotlight ile bağımsız sanatçılar ortaya çıkaracak

TikTok Spotlight ile bağımsız sanatçılar ortaya çıkaracak

Türkiye’de de yüzbinlerce kullanıcısı olan Tiktok, Spotlight özelliğiyle bağımsız genç yarışmacıların ünlenmesi için çaba harcayacak.

Musically’nin haberine göre, 1 milyardan fazla indirililen müzik uygulaması TikTok bağımsız şarkıcıların, müzisyenlerin ortaya çıkmasını sağlayacak. Spotlight adında yeni bir özellik ekleyen Tiktok insanların içindeki sanat ruhunu ortaya çıkartacak. Sanatçılar dijital olarak seçmelere katılacak ve başarılı olanlar yayıncıların ve yatırımcıların önüne çıkacak.

Başarılı olan aday kendi müziğini besteleyecek

Spotlight özelliği sayesinde genç sanatçıları keşfetmeyi ve desteklemeyi ana gayesi yapan Tiktok bu sayede hevesli sanatçıların jüri karşısına çıkabilmelerini sağlıyacak. Bu sayede yetenekli gençlere eşit fırsat verilmesinin önü açılarak yeni bir akımın öncüsü olacak. 5 ay boyunca genç yetenekler Tiktok platformunda yarışacak ve başarılı olan 5 ila 10 kişi arasından seçim yapılacak. Yapılan seçim sonucunda başarılı olan aday kendi müziğini besteleme, mentor desteği ve para ödülü kazanacak.

Tiktok nedir?

TikTok bir müzik uygulaması olarak insanların gönlünü fetheden sonra insanların video çekip müzik ekleyerek trend olmasını sağlayan bir uygulamadır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz