Ana SayfaMagazinTimur Alpsakarya hayatını kaybetti! Timur Alpsakarya neden öldü?

Timur Alpsakarya hayatını kaybetti! Timur Alpsakarya neden öldü?

Timur Alpsakarya hayatını kaybetti. 90’lı yılların başlarında Muazzez Ersoy’u meşhur eden “Seven Olmaz ki” isimli ünlü şarkının bestecisi Timur Alpsakarya hayatını kaybetti. Acı haberi ses sanatçısı Onur Akay duyurdu. Timur Alpsakarya neden öldü?

Timur Alpsakarya hayatını kaybetti

90’lı yılların başlarında Muazzez Ersoy’u meşhur eden “Seven Olmaz ki” isimli ünlü şarkının bestecisi Timur Alpsakarya hayatını kaybetti. Acı haberi ses sanatçısı Onur Akay duyurdu. Ünlü bestecinin uzun yıllardır kanserle savaştığını dile getiren Onur Akay, “Uzun süredir gırtlak kanseri tedavisi gören ünlü besteci Timur Alpsakarya, Konya’da tedavi gördüğü hastanede 5 Mayıs 2021 Çarşamba günü hayatını kaybetti.” Dedi.

Başta Muazzez Ersoy’un söylediği Seven Olmaz ki isimli bestesi olmak üzere Neşe Karaböcek’ten Seda Sayan’a, Müslüm Gürsers’ten Ferdi Tayfur’a kadar çok sayıda ünlü isim tarafından besteleri albümlerde okunmuştu.

250’den fazla beste yapan Timur Alpsakarya’nın 60’tan fazla bestesi de ünlü isimlerin kaset ve CD’sinde yer aldı. Eserlerini Müslüm Gürses, Muazzez Ersoy, Ferdi Tayfur, Neşe Karaböcek, Gönül Yazar, Mithat Körler, Seda Sayan, Oğuz Yılmaz, Kamuran Akkor, Hakan Taşıyan ve Baha gibi birçok ünlü isim albümlerinde yorumladı. Seven Olmaz ki, Sensiz de Yaşarım Ben, Ben Böylede Yaşarım, Bir Dediğini İki Etmedim ve Bekletme Yeter gibi şarkılar sevilen eserleri arasında yer alıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri