Ana SayfaTürkiyeTokadı kim attı? Gelecek Partisi'nden Nebati'ye yanıt

Tokadı kim attı? Gelecek Partisi’nden Nebati’ye yanıt

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati 18 lirayı bulan ve aniden düşen dolar için “Aklı başındaki bir finansör Türkiye’de bu işlerin bir şekilde döneceğini bilir ama çarpılan küçük yatırımcılar oldu. Küçük yatırımcılara eziyet ettiler. Yazık oluyor” sözleri büyük ses getirdi. Nebati’nin skandal niteliğindeki sözlerine Gelecek Partisi’nin kurmaylarından üst üste tepkiler geldi.

Serkan Özcan: Arka kapıdan döviz satarak istikrar sağlanmaz

“Arka kapıdan döviz satarak istikrar sağlanmaz” diyen Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Merkez Bankası’nın döviz rezervlerini gizlice satmak diye bir enstrüman yok!! Sırf açıkladığınız “örtülü faiz artışının” işe yaradığını göstermek için finansal kumar oynuyorsunuz!! Ayrıca arka kapıdan döviz satarak finansal istikrar sağlanmaz!!

Kani Torun: Ortada bir tokat olduğu kesin

Bakan Nebati’nin “Üç günde dövizde bu noktaya geldik, faiz diyenlere tokat gibi bir yanıt oldu” sözlerine değinen Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun, tokatlananların 3-5 kuruşunu dolara yatıran vatandaşın olduğunu söyledi.

Kani Torun twitter’dan yayınladığı mesajında, “Ortada bir tokat olduğu kesin. Tokatlayan 18 den dolar satıp 11 den alan iktidarın yandaşları tokatlanan da dolar daha da yükselecek diye üç beş kuruşunu dolara yatıran sade vatandaş.” dedi.

Selçuk Özdağ: Devlet vatandaşına tuzak kurar mı?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 18 liraya kadar artan ardından müdahaleyle birden bire 12 liraya kadar düşen döviz kuru hakkında sert bir açıklama yayınladı. Özdağ, “Devet vatandaşına tuzak kurar mı diye sormuştuk. Bu da itirafı” diyerek Nebati’nin o sözlerini yayınladı.

Sema Silkin: Küçük yatırımcının zararını hafifletmesine bile izin vermediler

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, gözlerini ran bürüyenlerin küçük yatırımcının dövizden geri çekilmesine bile izin verilmediğini söyledi. Silkin, “Gözlerini bürüyen rant vatandaşa öyle düşman etmiş ki muhteremleri küçük yatırımcının dövizden geri çekilip zararını hafifletmesine imkan verecek saatleri bile tercih etmediler Hepsi bizim ve hepsi büyük yandaşlarımızın olsun istediler Ensenizde o ‘küçüklerin’ ateşli nefesi var” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri