Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'na saldırarak aferin kapma derdinde misiniz?

Davutoğlu’na saldırarak aferin kapma derdinde misiniz?

AK Partili trollerin peşine takılan milletvekilleri bile Ahmet Davutoğlu’na ‘hain’ diyerek aferin kapma telaşına düştü. AK Parti’den makam, mevki çıkar elde etmek isteyenler için Davutoğlu’nun son açıklaması tam bir turnusol kağıdına dönüştü. AK Parti’ye yıllarca emek vermiş, karşılık beklemeden çalışmış, çabalamış kim varsa bu isimler Davutoğlu’nun görevden alınan belediye başkanları için söylediklerine makul şekilde yaklaştı. Ancak konforlu hayatlarına sıkı sıkaya tutunan, daha fazla güç, para elde etmek isteyen kim varsa, özellikle şu sıralar Davutoğlu’na ‘hain’ diyerek aferinleri toplama derdinde.

Ahmet Davutoğlu’nun 3 belediye başkanının görevden alınmasına hukuki gerekçelere karşı çıkması, trol çeteleri tarafından çarpıtılmaya çalışılırken, bazı AK Partili milletvekillerinin de bu kervana katılması dikkat çekti.

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Ahmet Davutoğlu’nun yıllar önce bambaşka koşullarda, bambaşka bir bağlamda kullandığı “Terör örgütünü destekleyen belediyeyeler hesabını verecek” cümlesini çarpıtarak trol ağzıyla, “Sahi 3 yılda ne değişti? Demokrasi anlayışı şahsın aldığı göreve göre değişiyorsa, ‘Duruş’ dediği sadece kitap isminden ibarettir” dedi.

Garip olan şu ki AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Davutoğlu’nun ünlü “Toledo denince biz Endülüs medeniyetini hatırlarız, onlar Franco’yu hatırlar” sözünü de paylaşmış bir kişi.

Selman Özboyacı’nın bu tweet’ini hatırlatan eski Şanlıurfa AK Parti Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Mahmut Kızıldemir, “Davutoğlu’na hain diyeyim de aferin alayım derdinde misiniz” diye sordu.

Mahmut Kızıldemir’den Selman Özboyacı’ya tepki

2005-2008 yılları arasında Şanlıurfa AK Parti Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı olarak görev yapan Mahmut Kızıldemir, Selman Özboyacı’nın Davutoğlu’nu hedef alan sözlerine şu şekilde tepki gösterdi:

Cidden 3 yıl önceki konuşma ile bugünki açıklamayı birleştirip bu kanıya mı vardınız? Yoksa trol furyasına kapılıp hain diyeyim de aferin alayım derdinde misiniz? Sahi 3 yılda ne değişti? Franco’yu hatırlayanlardan mı oldunuz?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz