Ana SayfaTürkiyeTRT'den aylık 710 bin lira alan Rıdvan'a bir tepki de Cuma İçten'den

TRT’den aylık 710 bin lira alan Rıdvan’a bir tepki de Cuma İçten’den

Gelecek Partisi Marmara sorumlusu ve Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı olan Cuma İçten, TRT’den aldığı maaşla tartışma konusu olan Rıdvan Dilmen üzerinden hükümeti eleştirdi.

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen’in TRT’den aylık 710 bin lira maaş aldığı iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Cuma İçten, “Şaka değil gerçek” sözleriyle Rıdvan’a verilen maaşı sert şekilde eleştirdi.

“İşte AK Parti ve MHP’nin icraatları” diyen Cma İçten, “Millet aş iş derdi çekerken; asgari ücretliden, devlet memurlarından, Elektrik parasını ödeyemeyen Çiftçiden, esnaflardan alınan vergiler ile yayın yapan TRT, bir yorumcuya her ay 710 Bin TL ödeme yapacak” dedi.

Neler olmuştu?

Fanatik Gazetesi yazarı Orhan Yıldırım, TRT ile anlaşan Rıdvan Dilmen’in yıllık 8,5 milyon TL, aylık ise 710 bin TL’ye anlaştığını iddia etmişti. HKP avukatları tarafından Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, TRT’nin halkın vergileriyle kurulduğuna ve vergilerle yayın faaliyetlerini sürdürdüğüne vurgu yapılmış, TRT’nin bir kamu kurumu olduğuna dikkat çekilmişti.

TRT’nin, AK Parti iktidarı döneminde yayın ilkelerinden uzaklaştırıldığı belirtilen dilekçede, “Suç Duyurusu; Kamuoyu yararının ve ekonomik menfaatlerinin gözetilmediğinin göstermesi açısından ve kamunun kaynaklarının yandaş ‘iş adamlarına’, ‘sanatçılara’, ‘sporculara’ nasıl peşkeş çekildiğini göstermesi bakımından önemlidir” ifadeleri kullanılmıştı.

Öte yandan bugün TRT’den yapılan açıklamada 710 bin lira iddiasının doğru olmadığı belirtildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri