Ana SayfaTürkiyeTRT’nin başına geçecek isim sızdı! Davutoğlu düşmanlığıyla ün yaptı

TRT’nin başına geçecek isim sızdı! Davutoğlu düşmanlığıyla ün yaptı

TRT Haber kariyeri başarısızlıkla noktalanan sonrasında Davutoğlu nefreti üzerine yeni bir medya kariyeri dizayn eden Nasuhi Güngör’ün yeniden TRT’de olacağı konuşuluyor.

TRT Haber kariyeri başarısızlıkla noktalanan sonrasında Davutoğlu nefreti üzerine yeni bir medya kariyeri dizayn eden Nasuhi Güngör’ün yeniden TRT’de olacağı konuşuluyor. İddiaya göre kısa süre içinde yeniden seçilecek TRT Genel Müdürlüğü için adı geçenlerden biri de Nasuhi Güngör.

2013 yılının Aralık ayında TRT Haber Dairesi Başkanı olarak atanan Nasuhi Güngör, Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığı döneminde, 2016 yılının Ocak ayında görevinden alınmıştı.

TRT’de İbrahim Eren’in 4 yıllık görev süresi sona eriyor. İbrahim Eren 10 Temmuz 2017’de Yönetim Kurulu Başkanı ve TRT Genel Müdürü olarak göreve başlamıştı. Mevzuata göre, TRT Genel Müdürlüğü için 4 yılda bir seçim yapılıyor.

2954 sayılı Türkiye Radyo ve Televizyon Kanunu gereği genel müdürlüğe aday olabilmek için kamuda veya televizyon, radyo, haberleşme, bilgisayar, telekomünikasyon, elektronik, kitle iletişimi, hukuk, işletme, iktisat, maliye, sanat veya kültür alanında en az 12 yıl hizmetinin olması gerekiyor.

TRT Genel Müdürlüğü için oylama RTÜK’te yapılıyor.
Genel Müdür olmak isteyenler adaylıklarını RTÜK’e bildiriyor.
RTÜK’te yapılan seçimde en çok oyu alan isim TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü oluyor.

Serkut Bozkurt’un iddiasına göre daha önce TRT’de Haber Dairesi Başkanlığı yapan Nasuhi Güngör’ün de aday olacağı konuşuluyor. Fahrettin Altun’un da Nasuhi Güngör’e destek olabileceği konuşulanlar arasında.

TRT Genel Müdürlüğü için adı geçen bir diğer isim, uzun süre Turkuvaz grubunda yöneticilik yapan ve Serhat Albayrak’a yakınlığıyla bilinen Şebnem Bursalı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri