Ana SayfaDünyaTrump Suriye kararının takdir edilmesini istiyor

Trump Suriye kararının takdir edilmesini istiyor

Suriye’den çekilme kararı almasına İngiltere, İsrail ve Fransa’nın tepki göstermesine bir türlü anlam veremeyen Donald Trump bir kez daha ‘alkış beklediğini ilan etti. Trump’ı Suriye kararı nedeniyle eleştirenler sadece Avrupalı ülkeler değil. Bu çekilme kararı nedeniyle önce Savunma James Mattis Bakanı Mattis ardından da ABD 1 numarasının Suriye özel danışmanı Stephen Miller da görevi bırakmıştı.

Donald Trump “Benim aldığım kararı başkası alsaydı kahraman ilan edilirdi” demekle kalmadı Suriye kararını eleştiren Amerikan medyasını da eleştiri konusu yaptı.

Trump, “Hakkımda yalan haberler yapan medya Suriye’den çıkmaya başladığımız günden beri iş bilmeyen generallerin şikayetlerinden bahsediyor. Ben sadece yapacağımı söylediğim şeyi yaptım. Çocuklarımızı ülkemize geri getirdim” dedi.

Trump Suriye kararının takdir edilmesini istiyor

Suriye’den çekilme kararı almasının ardından alkış beklediğini belirten Trump bu sözlerinin üzerinden 10 gün geçmeden bu isteğini yineledi. Donald Trump twitter’dan “Benim yaptığımı bir başkası yapsaydı ülkede kahraman ilan edilirdi” dedi:

“Suriye’de yaptığımı bir başkası yapsaydı ulusal kahraman ilan edilirdi. DAEŞ neredeyse bitti. Askerlerimiz yavaş yavaş eve ailelerinin yanına gönderiyoruz. Aynı anda DAEŞ’in kalıntıları ile savaşmayı sürdürüyoruz” 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz