Ana SayfaTürkiyeTSK'da FETÖ'den binlerce ihraç

TSK’da FETÖ’den binlerce ihraç

15 Temmuz kanlı darbe girişimiyle ilan edilen OHAL’in kaldırılmasından bugüne kadar geçen sürede TSK’da 2 binden fazla peronel ihraç edildiği öğrenildi.

Milli Savunma Bakanı Akar’ın onayıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nden 2 bin 138 personel ihraç edildi. Ayrıca 176 emekli askerin de rütbeleri geri alındı.

OHAL’in kaldırılmasından bu yana Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın onayıyla TSK’dan 2138 personel ihraç edildi, 176 emekli askerin rütbeleri alındı. 

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı tüm komutanlık, birlik ve karargahlarda devam eden incelemelerde, FETÖ ile bağlantısı olabilecek personel araştırılıyor. Önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar, çalışmalarda tüm ilgili ve yetkili makamlar tarafından hassasiyetle kullanılıyor.

Önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar kullanılarak yapılan değerlendirme ve teklifler doğrultusunda bakan onayıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığından 1122, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 521 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığından 495 personel ihraç edildi. Böylelikle OHAL’in kaldırılmasının ardından TSK’den bugüne kadar ihraç edilen toplam personel sayısı 2138 oldu.

Öte yandan söz konusu süre içinde 176 emekli askerin de rütbeleri geri alındı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,927TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz