Ana SayfaTürkiyeTTB Başkanı Prof. Adıyaman: Vaka sayılarında ileri derece artış var, Valilerin açıklamaları...

TTB Başkanı Prof. Adıyaman: Vaka sayılarında ileri derece artış var, Valilerin açıklamaları Sağlık Bakanlığı ile çelişiyor

Türk Tabipler Birliği Başkanı Prof. Sinan Adıyaman, gerçek testlerle vaka sayılarındaki artışın ortaya çıkacağını söyledi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, Kurban Bayramı’ndaki insan hareketliliğinin salgın açısından olumsuz etkileri olacağını söyledi.

Sahillerin, meydanların dolup taşmasına önlem alınmamasını eleştiren Adıyaman, “Çeşme’sinden Bodrum’una, Sinop’undan Diyarbakır’ına kadar vaka sayılarında ileri derece artış olduğu haberleri geliyor. Erzurum ve Malatya valileri Sağlık Bakanlığı’nın verileriyle çelişen açıklamalar yaptılar. Eğer gerçekten test yapılırsa Türkiye’de vaka sayılarının çok artış göstereceği ortaya çıkacaktır” dedi.

İkinci dalga konusu üzerine de konuşan Adıyaman, “Bütün dünya ikinci dalgayı beklerken, ikinci dalgayı beklemiyoruz derseniz, yeniden açılma dediğimiz tüm tedbirler basamaksız kademesiz bir anda açarsanız, 7 Haziran’da 800’lere düşen vaka sayıları 15 gün sonra bin 600’lere ulaşır” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri