Ana SayfaDünyaTunus'ta kaos! Merzuki: Türkler gibi darbe girişimini başarısızlığa uğratabiliriz

Tunus’ta kaos! Merzuki: Türkler gibi darbe girişimini başarısızlığa uğratabiliriz

Tunus'ta yaşanan darbe kalkışmasının ardından açıklama yapan eski cumhurbaşkanı Merzuki, "Türkler gibi darbe girişimini başarısızlığa uğratabiliriz" dedi.

Tunus’ta yaşanan darbe kalkışmasının ardından açıklama yapan eski cumhurbaşkanı Merzuki, “Türkler gibi darbe girişimini başarısızlığa uğratabiliriz” dedi.

Tunus’ta yaşanan darbeye ilişkin ülkenin eski Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki’den, ‘direnme’ çağrısı yapıldı. FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türk halkının direnişini anımsatan Merzuki, “Biz de Türk halkı gibi bu darbeyi başarısızlığa uğratabiliriz. Türk halkı çok daha büyük bir darbe girişimini başarısızlıkla sonuçlandırdı” ifadesini kullandı.

Eski Tunus Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said’in aldığı kararların “darbe” olduğunu söyledi.

Merzuki, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından yayımladığı görüntülü mesajında, “Yaşananlar bir darbe ve anayasa ihlalidir” dedi.

Mezruki: Türkler başardı

Merzuki, Al Arabi kanalına yaptığı açıklamada da darbeye direnilmesi çağrısı yaptı. Türkiye’de yaşanan darbe girişimine dikkat çeken Merzuki, şunları söyledi:

Biz de Türk halkı gibi bu darbeyi başarısızlığa uğratabiliriz. Türk halkı çok daha büyük bir darbe girişimini başarısızlıkla sonuçlandırdı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri