Ana SayfaTürkiyeTurgay Güler ve Güneş gazetesi Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı haberini nasıl gördü?

Turgay Güler ve Güneş gazetesi Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırı haberini nasıl gördü?

Dün Hakkari’nin Irak sınırında şehit olan 4 asker için Ekrem İmamoğlu’nu hedef gösteren Güneş gazetesi eleştiri oklarının hedefindeydi. Turgay Güler’in yönettiği Güneş gazetesinin Ekrem İmamoğlu için attığı manşetten saatler sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taziye için gittiği Ankara’daki şehit evinde saldırıya uğradı, linç edilmek istendi. Turgay Güler bu saldırıyı “Şiddetin her türülüsüne karşıyım” diyerek kınadı. Ancak genel yayın yönetmeni olduğu Güneş gazetesinin 1. sayfasında Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırıyı kınayan haber görülemeyecek kadar minikti.

Güneş gazetesi ve Turgay Güler Kemal Kılıçdaroğlu haberini nasıl gördü?

Dün Irak sınırında şehit olan askerler için Ekrem İmamoğlu’nu açıkça hedef gösteren Güneş gazetesi bugün Kemal Kılıçdaroğlu haberini nasıl gördü? Gazetenin 1. sayfasının en altında minik bir haberle. Ülkenin ana muhalefet partisinin genel başkanı şehit evinde yumruklanıyor, saldırıya uğruyor, link edilmekten son anda kurtuluyor ancak Güneş gazetesi ve yayın yönetmeni Turgay Güler neredeyse olayı hasır altı edecek şekilde bir 1. sayfayla çıkıyor.

İktidara yakın gazeteler Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırıyı nasıl gördü?

Akşam gazetesi “Şehide saygı bu olamaz” manşetiyle saldırıyı kınadı.

Diriliş Postası’nın manşetinde “Huzurumuzu bozamayacaklar’ yazıyordu.

Türkiye gazetesi de saldırıyı “Bu olmadı’ manşetiyle kınadı.

Yeni Şafak gazetesi ise birinci sayfanın neredeyse bütününü kaplayacak şekilde “Kılıçdaroğlu’na saldırı” başlığıyla çıktı.

Link edilmekten son anda kurtulan Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırıyı Güneş gibi önemsiz bir detay gibi gören bir diğer gazete de Star oldu. Star gazetesi Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırı haberini en alt “Şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu’na saldırı” başlığıyla gördü.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz