Ana SayfaTürkiyeTurgay Gülerler, İbrahim Karagüller, Hilal Kaplanlar… Bülent Arınç tasfiyeye mi işaret etti?

Turgay Gülerler, İbrahim Karagüller, Hilal Kaplanlar… Bülent Arınç tasfiyeye mi işaret etti?

Bülent Arınç Turgay Güler İbrahim Karagül eleştirisi ile gündemde. Turgay Gülerler, İbrahim Karagüller, Hilal Kaplanlar için bir tasfiye söz konusu mu?

Berat Albayrak’ın affını dilerek hazine bakanlığından ayrıldığı o andan beri hem AK Parti’de hem ülkede büyük değişiklikler oldu. Aslında öncesinde başladı bu değişiklikler. Naci Ağbal’ın gelişi, Berat Albayrak’ın ardından Lütfi Elvan’ın o koltuğa oturuşu. Erdoğan’ın hukuk ve adalet vurgusu.

Bülent Arınç Turgay Güler ve İbrahim Karagül’ü mü kastetti?

Ak Parti’nin bünyesine bozulma hastalığı sokan bir dış unsur olarak Pelikancılar, Beştepe tarafından er geç dışlanacaktı. Bu dışlamanın Pelikancı yapılanmayla sınırlı kalmayacağı, gazeteciliği yüzüne gözüne bulaştıran İbrahim Karagül ve Turgay Güler gibi isimleri de kapsayacağı söylenebilir mi?

AK Parti kabinesinde yaşanan değişiklikler şüphesiz akıllarda şu sorunun da oluşmasına neden oluyor: Peki ya AK Parti medyası? Bu değişimin medya ayağı olmayacak mı?

AK Parti’ye İstanbul’u kaybettiren İbrahim Karagül, Turgay Güler, Hilal Kaplan gibi isimlerin tuttukları köşeler artık yüksek maliyetleriyle dikkat çekiyor. Onları okuyan insanlar, onlara bakan insanlar AK Parti’den daha da uzaklaşıyor.

Piyasaların Berat Albayrak’ın hazine bakanlığından ayrılışına verdiği tepki ortada. Şimdi bunun bir benzerinin millet medyada da yaşanmasını bekliyor. Millet yalan makinesine dönüşen iftiracı AK Parti medyasının kendine çeki düzen vermesini bekliyor.

‘Cübbeli Belo’ manşetiyle kendisini hedef alan Güneş gazetesini de hatırlattı Arınç. O dönem elbette Güneş gazetesinin başında ünlü trol Turgay Güler vardı.

Arınç AK Parti medyasının ABD başkanlık seçimlerinde verdiği sınavdan da bahsetti. Elbette o anlarda akıllara Yeni Şafak Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül’ün Trump için attığı hayret verici tweetler geldi akla.

Trump’ın Erdoğan’a yazdığı mektup ortadayken Türk medyasında Trump’a verilen o garip desteğe bir anlam veremediğini belirtti Arınç.

Faiz güncellemesi, demokratik hukuk devleti vurgusu, acı reçete… Ak Partinin bütün bu kıpırdanışları bir toparlanmaya işaret ediyor ya da edebilir. Ancak AK Parti öncelikle medyasından kurtulmalı, onu ıslah etmeli.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri