Ana Sayfa Türkiye Turgay Gülerler, İbrahim Karagüller, Hilal Kaplanlar… Bülent Arınç tasfiyeye mi işaret etti?

Turgay Gülerler, İbrahim Karagüller, Hilal Kaplanlar… Bülent Arınç tasfiyeye mi işaret etti?

Bülent Arınç Turgay Güler İbrahim Karagül eleştirisi ile gündemde. Turgay Gülerler, İbrahim Karagüller, Hilal Kaplanlar için bir tasfiye söz konusu mu?

Berat Albayrak’ın affını dilerek hazine bakanlığından ayrıldığı o andan beri hem AK Parti’de hem ülkede büyük değişiklikler oldu. Aslında öncesinde başladı bu değişiklikler. Naci Ağbal’ın gelişi, Berat Albayrak’ın ardından Lütfi Elvan’ın o koltuğa oturuşu. Erdoğan’ın hukuk ve adalet vurgusu.

Bülent Arınç Turgay Güler ve İbrahim Karagül’ü mü kastetti?

Ak Parti’nin bünyesine bozulma hastalığı sokan bir dış unsur olarak Pelikancılar, Beştepe tarafından er geç dışlanacaktı. Bu dışlamanın Pelikancı yapılanmayla sınırlı kalmayacağı, gazeteciliği yüzüne gözüne bulaştıran İbrahim Karagül ve Turgay Güler gibi isimleri de kapsayacağı söylenebilir mi?

AK Parti kabinesinde yaşanan değişiklikler şüphesiz akıllarda şu sorunun da oluşmasına neden oluyor: Peki ya AK Parti medyası? Bu değişimin medya ayağı olmayacak mı?

AK Parti’ye İstanbul’u kaybettiren İbrahim Karagül, Turgay Güler, Hilal Kaplan gibi isimlerin tuttukları köşeler artık yüksek maliyetleriyle dikkat çekiyor. Onları okuyan insanlar, onlara bakan insanlar AK Parti’den daha da uzaklaşıyor.

Piyasaların Berat Albayrak’ın hazine bakanlığından ayrılışına verdiği tepki ortada. Şimdi bunun bir benzerinin millet medyada da yaşanmasını bekliyor. Millet yalan makinesine dönüşen iftiracı AK Parti medyasının kendine çeki düzen vermesini bekliyor.

‘Cübbeli Belo’ manşetiyle kendisini hedef alan Güneş gazetesini de hatırlattı Arınç. O dönem elbette Güneş gazetesinin başında ünlü trol Turgay Güler vardı.

Arınç AK Parti medyasının ABD başkanlık seçimlerinde verdiği sınavdan da bahsetti. Elbette o anlarda akıllara Yeni Şafak Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül’ün Trump için attığı hayret verici tweetler geldi akla.

Trump’ın Erdoğan’a yazdığı mektup ortadayken Türk medyasında Trump’a verilen o garip desteğe bir anlam veremediğini belirtti Arınç.

Faiz güncellemesi, demokratik hukuk devleti vurgusu, acı reçete… Ak Partinin bütün bu kıpırdanışları bir toparlanmaya işaret ediyor ya da edebilir. Ancak AK Parti öncelikle medyasından kurtulmalı, onu ıslah etmeli.

Takip Et

20,444BeğenenlerBeğen
17,675TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Doğan Demir’den Gelecek Partisi Çayırova teşkilatına ziyaret

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, partisinin Çayırova ilçe teşkilatını ziyaret ederek teşkilatlanma çalışmaları ve diğer faaliyetlere ilişkin bilgi aldı.

Abdullah Başcı’dan 4 Aralık Dünya Madenciler Günü mesajı: Yandaşa harcamaktan emekçiye bütçe kalmıyor!

Gelecek Partisi Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başcı, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada maden işçilerinin hak...

AK Parti’ye muhalefet edeyim derken din düşmanlığına savrulmak! Sema Silkin Ün’den Cumhuriyet’e 28 Şubat ayarı

Namaz düşmanlığı, din düşmanlığı... Yılların Cumhuriyet gazetesi bugün yaptığı haberde hem kullandığı dil hem seçtiği görselle kamuoyunda rahatsızlık yarattı. Cumhuriyet gazetesi namaz kılan askerlerin fotoğrafını...

A Haber yine yaptı yapacağını! İşte büyük ‘photoshop’ hilesi

A Haber'in CHP ile PKK'yı aynı çizgide göstermek için servis ettiği haberde photoshop kullanıldığı ortaya çıktı. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun 'PKK cenazesi' diyerek...

Editörün Seçtikleri

Serkan Özcan: Bizim dışımızda Çin’den aşı alan ülke var mı? Cumhurbaşkanı Çin’den gelen aşıyı kendine vuracak mı?

Karar TV’de Yıldıray Oğur ve Elif Çakır’ın konuğu olan Gelecek Partisi Sözcüsü, Ekonomist Serkan Özcan, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bugün...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten aylar sonra ilk fotoğraf

105 gündür Covid-19 tedavisi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, aylar sonra ilk kez fotoğraf verdi. Böcek'in birkaç gün içinde tedavi...

Ayça Şen’in eşi Antonio Drosa Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında

Ünlü radyocu Ayça Şen'i Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında görenler büyük şaşkınlık yaşadı. Ayça Şen'in levanten eşi Antonio Drosa Kim Milyoner Olmak İster yarışmasındaydı. https://twitter.com/Eylemm1903/status/1332767006970552323 Ayça...

Reuters: Türkiye salgınla mücadelede başarısız oldu, ekonomi risk altında

Türkiye’de güncellenen tablo ile koronavirüste gerçek (veya gerçeğe daha yakın) rakamların da ortaya çıkmasıyla, durumun vehameti büyük ses getirdi.

Burak Yılmaz 2 golle şov yaptı! Lille Sparta Prag maç özeti izle

Lille Sparta Prag maç özeti izle. Burak Yılmaz Sparta Prag filelerine gönderdiği 2 golle adeta şov yaptı! Lille Sparta Prag maç özeti izle. Burak...