Ana SayfaTürkiyeTürk ekonomini hiç anlamamışsın! Abdullah Güzeldülger'den Hazine Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati'ye tarihi...

Türk ekonomini hiç anlamamışsın! Abdullah Güzeldülger’den Hazine Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati’ye tarihi ayar

Düşük faizle enflasyonu indirmeyi savunarak yeni bir tartışma başlatan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, şaşkınlık yarattı. Abdullah Güzeldülger, Nebati’ye “Türk ekonomisini hiç anlamamışsın” sözleriyle yanıt verdi.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati dün akşam “2013’ten beri düşük faiz politikamızı her uygulamaya yeltendiğimizde güçlü bir itirazla karşılaştık. Bu sefer bunu uygulamada kararlıyız” açıklamasıyla faiz indiriminde ısrarcı olduklarını yineledi.

Gelecek Partisi Kurucusu ve Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Başkan Yardımcısı Abdullah Güzeldülger, Nebati’ye şu sözlerle yanıt verdi:

Türk ekonomini hiç anlamamışsın Nureddin bey: Türkiye’de dual para sistemi vardır. Enflasyon bir veri olarak orada dururken faizi negatife çevirirsen TL tutacak adam bulamazsın dolarizasyon olur. Nitekim DTH’lar 130 milyar dolardan 230 milyar dolara yükselmiştir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri