Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan: Bütün havuz problemleri Berat Albayrak için yazılmış olabilir

Serkan Özcan: Bütün havuz problemleri Berat Albayrak için yazılmış olabilir

Ahmet Davutoğlu ve Gelecek Partisi’nin ekonomi kurmayları, ekonominin son durumunu özetledi. Toplantıya Serkan Özcan’ın verdiği havuz problemi damga vurdu.

Ahmet Davutoğlu ve Gelecek Partisi’nin ekonomi kurmayları, ekonomi değerlendirme toplantısında Türk ekonomisinin son durumunu özetledi. Toplantıya Serkan Özcan’ın verdiği havuz problemi damga vurdu. Türk ekonomisinin emanet edildiği ellerin beceriksizliğini, liyakatsizliğini göstermek için anlatılan havuz problemi daha çok konuşulacağa benziyor.

Neden havuz problemi? Çünkü o problemle daha ilkokul sıralarında karşılaşır insan. Ortaokul, lise derken bir ya da iki delikle boşalan diğer taraftan suyla doldurulan havuz karşısında ortalama bir Türk genci nasıl tavır alması gerektiğini, gelen suyun giden sudan büyük olması için neler yapılması gerektiğini çok derinden sezer, bilir.

Serkan Özcan, Türk ekonomisinin emanet edildiği isimlerin basit bir havuz problemini çözmekten bile aciz olduğunu dile getirdi. Bir özür bekledi.

Türk ekonomisini yöneten insanların havuz problemi üzerinden eleştirilmesi aslında ne kadar küçük dürüşücü bir durum öyle değil mi?

Türk ekonomisini yönetenlere soru: Havuz boş iken iki musluk birlikte açıldığında havuzun tamamı 3 saatte dolduğuna göre, II. musluk havuzu kaç saatte doldurur?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri