Ana SayfaTürkiyeTürk lirası tartışması bitmiyor! Abdullah Güzeldülger'den Erdoğan'a 5'li çete göndermesi

Türk lirası tartışması bitmiyor! Abdullah Güzeldülger’den Erdoğan’a 5’li çete göndermesi

“Türk lirası varken ne işin var dolarla” sözleriyle millete seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir kez daha şehir hastaneleri, köprüler, havalimanları ödemelerinin neden Türk lirasıyla değil de dolarla yapıldığı soruldu. Gelecek Partisi kurucularından, ünlü ekonomist Abdullah Güzeldülger, “Türk lirası, alışacaksınız buna” diyen Erdoğan’a, “Biraz da 5’li çete alışsın” diyerek karşılık verdi.

Dün Türk lirası vurgusuyla kamuoyunda şaşkınlık yaratan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o sözlerini alıntılayan Abdullah Güzeldülger, twitter’dan yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Benim Türk liram varken ne işin var senin halen yok dolardı, yok avroydu. Türk lirası, Türk lirası, alışacaksınız buna. Şehir Hastahaneleri, köprü, havalimanları, nükleer santral ödemelerini niye TL yapmıyorsun, biraz da 5’li çete alışsın

Güzeldülger’in 5’li çete göndermesi

Gelecek Partisi Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Başkan Yardımcısı Abdullah Güzeldülger, 5’li çete sözleriyle devletten bugüne kadar milyarlarca dolar ihale alan Cengiz, Limak, Makyol, Kolin, Kalyon şirketlerine göndermede bulundu.

Örneğin Ankara YHT Garı için Limak-Kolin-Cengiz’e devlet tarafından ilk ödenen garanti faturası: 16.5 milyon ₺ (2 milyon yolcuya dek yolcu başı 1.5 dolar +KDV 2 milyon üzeri her yolcu için 0.50 $ + KDV).

Garanti 2030’a dek artarak ödenecek.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri