Ana SayfaDünyaTürk ordusu mensuplarının Azerbaycan safında savaştığı iddiasına Aliyev’den cevap

Türk ordusu mensuplarının Azerbaycan safında savaştığı iddiasına Aliyev’den cevap

Aliyev, söz konusu iddialara yönelik net bir cevap verdi

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, Türk ordusundan askerlerin, Karabağ’daki çatışmalarda yer aldığı yolundaki iddiaları yalanladı.

Azerbaycan lideri Aliyev, Al Jazeera televizyonuna açıklamalarında, ‘Türk ordusu mensubu askerlerin Karabağ’da Azerbaycan saflarında savaştığı’ biçimindeki suçlamalar sorulunca, “Bu bir yalan, bu bilgiye dair bir kanıt bulunmamaktadır. Bu hususta daha önce bir açıklama yapmıştım” dedi.

Karabağ’da önceki cumartesi günü gerilimin yeniden tırmanmasını izleyen birkaç saat içinde Türkiye tarafının Azerbaycan’a tam destek verdiğini açıkladığını hatırlatan Aliyev, Türkiye’nin hiçbir biçimde bu çatışma durumuna dahil olmadığını söyledi.

ERMENİSTAN UÇAĞININ TÜRK JETİ TARAFINDAN DÜŞÜRÜLDÜĞÜ YALAN HABER

Azerbaycan Devlet Başkanı, Ermenistan hava sahası içerisinde ülkenin bir Su-25 uçağının, ‘bir Türk jeti tarafından vurulduğu’ iddiasına ilişkinse şunları söyledi: “Bu bir fake news (uydurma haber). Delilleri nerede? Delilleri yok. Havalanan ve sonra da iniş yapan her bir uçak bilgisayarda görülür. Ermenistan’ın Su-25 uçağı pilotun deneyimsizliğinden düşmüştür.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri