Ana SayfaTürkiyeTürk siyasetinin Mandrake'si Doğu Perinçek! Gül, Davutoğlu ve Babacan'dan ne istedi de...

Türk siyasetinin Mandrake’si Doğu Perinçek! Gül, Davutoğlu ve Babacan’dan ne istedi de alamadı?

15 Temmuz darbesini de önceden bildiğini iddia eden ‘kaybedenler kulübü’ Vatan Partisi’nin genel başkanı Doğu Perinçek, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın FETÖ’cü olduğunu iddia etti.

Ulusal Kanal’daki Çıkış Yolu 15 Temmuz özel yayında konuşan Doğu Perinçek, “Siyasi ayak ortaya çıktı, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan” ifadelerini kullandı.

Ancak Doğu Perinçek’in fantastik açıklamalarına geçmeden önce onun Zaman gazetesine ziyaretini ve Ekrem Dumanlı’nın karşısında büründüğü hale bir bakmakta yarar var.

Perinçek, “Ak Parti içindeki Fethullah dostları kim, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan” diyerek bir kez daha Türk siyasi hayatında bir figür değil hokkabazlıklarıyla ünlü bir Mandrake olduğunu ispatlamış oldu.

İşte Türk siyasetinin hokkabazcı Mandrake’si Doğu Perinçek’in sözleri:

Siyasi ayak çıktı işte: Ali Babacan. Siyasi ayak CHP ve Meral Akşener’in müttefiki. Abdullah Gül, Ali Babacan, Davutoğlu kimlerin yanında? Siyasi ayak temizleniyor AK Parti’den. Kimin yanına geçiyor?

CHP’nin, Meral Akşener’in yanına geçiyor. Başka siyasi ayak var mı? AK Parti içerisindeki Fethullah dostları kim: Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan.

Abdullah Gül 2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşma yaptığını 2 Nisan 203’te kendisi itiraf etmişti. Davutoğlu başbakanlıktan uzaklaştığı zaman Foreign Policy’de ‘ABD, Ankara’daki adamını kaybediyor’ yazıldı. ABD’nin Ankara’daki adamıydı Davutoğlu. O siyasi ayak şimdi AK Parti’den uzaklaşıyor. Niçin Amerika Abdullah Gülleri, Ali Babacanları, Davutoğlularını AK Parti’den koparıyor? Niçin ABD, Meral Akşener’i MHP’nin içinden kopardı? Demek ki MHP’yi vatansever cephede gördü ve böldü. Amerika niçin CHP’yi, FETÖ’yü bölmeye çalışmıyor? AK Parti’yi, MHP’yi bölmeye çalışıyor? Vatan Partisi’ni hedef alıyor?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz