Ana SayfaTürkiyeTürk Tabipleri Birliği’nden Koca’ya kritik çağrı: Çelişkinin nedenini açıklayın

Türk Tabipleri Birliği’nden Koca’ya kritik çağrı: Çelişkinin nedenini açıklayın

Türk Tabipleri Birliği, “Dolu hastanemiz yoktur” açıklaması yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, çelişkinin nedenini açıklama çağrısında bulundu.

“Dolu hastanemiz yoktur” açıklaması yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya TTB Genel Sekreteri Bülent Nazım Yılmaz’dan, “Biz açıkladığımız bilgileri tabip odalarından ve hekim arkadaşlarımızdan alıyoruz. O zaman bakanlık tüm bilgileri toplumla paylaşmalıdır” yanıtı geldi.

Koca’nın açıklamasını BirGün’e değerlendiren Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Sekreteri Bülent Nazım Yılmaz, “Başından beri söylediğimiz gibi Sağlık Bakanlığı tüm verileri şeffaf bir şekilde TTB ve toplumla paylaşmalıdır. Tüm açıklamalarımızı tabip odalarımızdan ve Türkiye’nin bir çok noktasındaki hekim arkadaşlarımızdan gelen bilgilere dayandırıyoruz. Sağlık Bakanı o zaman tüm bilgileri de paylaşmalı” diye konuştu.

SADECE DİYARBAKIR’DA BİLE GÜNLÜK VAKA SAYISI 300

Önceki gün 26 tabip odasının katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdiklerini de anlatan Yılmaz, “Özellikle Covid hastanelerinde tablo giderek ağırlaşıyor. Örneğin Erzurum Şehir Hastanesi’nde yoğun bakımların ve Covid servislerinin dolu olduğunu biliyoruz. Adana, Mersin, Diyarbakır’da durum iyiye gitmiyor. Sadece Diyarbakır’da günlük vaka sayısı 300 civarında” dedi.

Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı: “Tabloyu net olarak göstermezsek süreci iyi yürütemeyiz. Salgın nedeniyle 26 hekim arkadaşımız ciddi bedeller ödeyerek hayatını kaybetti. Bu çabaların boşa gitmesinden endişeliyiz. Valilerin açıkladığı rakamlarla Sağlık Bakanlığı’nın rakamları arasında neden fark var, Sağlık Bakanı bunu açıklamalı. Vakalar fabrikalarda da çok yaygınlaşmaya başladı. Zorunlu olmayan üretimler yeniden gözden geçirilmeli. Üretim sonlandırılsın diyemeyiz ama üretim de denetlensin. Herkese test yapılsın. Sporculara test yapılıyor ama sağlık çalışanlarına yapılmıyor. Bu salgını hastanelerde durduramayız. ‘Modern hastanelerimiz var’ diyerek salgınla baş edemeyiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri