Ana SayfaTürkiyeİsim isim, tarih tarih... İşte AK Partililerin aldığı minik servet değerindeki maaşların...

İsim isim, tarih tarih… İşte AK Partililerin aldığı minik servet değerindeki maaşların listesi

Turkcell yönetiminde bulunan AK Partili isimlerin aldığı maaşlar ortaya çıktı. İşte Turkcell'deki AK Partililerin maaşları.

Turkcell yönetiminde bulunan AK Partili isimlerin aldığı maaşlar ortaya çıktı. 250 bin eurodan 100 bin euroya kadar değişen maaşları CHP’li vekil Deniz Yavuzyılmaz paylaştı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Turkcell yönetiminde görev yapan AK Partililerin maaşlarını paylaştı. Yılmaz’ın ortaya çıkardığı belgelere göre yönetim kurulu başkanı yıllık 250 bin, üyeler ise 100 bin euro maaş alıyor.

Türk Telekom yönetimindeki AK Partililerin maaşlarını belgeleriyle ortaya çıkaran CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, bu kez de Turkcell’deki AK Partili bürokratları ve maaşlarını açıkladı. Yavuzyılmaz, yönetim kurulu başkanının yıllık 250 bin, üyelerin ise 100 bin euro maaş aldıklarını ifade ederek, “2010 yılında belirlenen bu tutarlar bugüne kadar hiç değişmedi” dedi.

Yavuzyılmaz, “Turkcell Yönetim Kurulundaki (YK) AK Partili bürokratların maaşlarını ortaya çıkardık” başlığıyla yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“YK Başkanı yıllık net maaşı 250.000 Avro, YK Üyelerinin yıllık net maaşları 100.000 Avro! 2010’da belirlenen bu tutar, bugüne kadar aynen devam. Kaynak: Turkcell Genel Kurul Tutanakları”

Deniz Yavuzyılmaz, Turkcell Yönetim Kurulu’nda görev yapan isimleri de yıl yıl açıkladı. İşte o isimler:

Atilla Koç: 59. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı.
Hilmi Güler: 58-59 ve 60. Hükümet Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve halen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı.
Bekir Pakdemirli: 10 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Tarım ve Orman Bakanı olarak görevlendirildi.
Bülent Aksu: Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı
Hüseyin Aydın: 26 Mart tarihinde görevinden ayrılan Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü

İ

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri