Ana SayfaTürkiyeTürkiye, 17 Nisan'a kadar 9 ülke ile daha uçuşları durdurdu

Türkiye, 17 Nisan’a kadar 9 ülke ile daha uçuşları durdurdu

Türkiye’den 9 Avrupa ülkesine yapılan tüm seferler 17 Nisan’a kadar durduruldu. Böylece seferlerin durduğu ülke sayısı 13’e ulaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, toplantı sonrası yaptığı açıklamada 9 Avrupa ülkesine daha uçuş yasağı getirildiğini açıkladı.

Bakan Turhan’ın yaptığı açıklama ile, Çin, İran, Güney Kore ve İtalya’ya ek olarak Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç ve Hollanda’ya yapılan seferler cumartesi sabah 08.00’den itibaren 17 Nisan tarihine kadar durduruldu.

Bakan Turhan’ın açıklamasına göre süreç, Sağlık Bakanlığı kararıyla erkene çekilebilecek.

Kararın ardından Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, kişisel Twitter hesabından bir açıklama yaparak “#Korona sebebi ile 9 Avrupa ülkesiile 17 Nisan’a kadar seferler durduruldu. Bu ülkelere biletli yolcularımız hiç endişe etmesinler. #THY olarak yolcularımıza en iyi şekilde bilet iade, değişiklik hizmeti vereceğiz. Oluşabilecek yoğunluk sebebi ile lütfen endişe etmeyiniz.” dedi.

Bilal Ekşi, Türkiye’den sayısı toplamda 13’ü bulan uçuş yasağına ilişkin olarak bir açıklama daha yaptı. Ekşi, açıklamasında, Avrupada 9 ülkeye olan uçuş yasağı ile ilgili olarak, “Sabah 08’den sonra Avrupa’dan Türkiye’ye yolcu getirilmeyecek. Fakat Türkiye’den Avrupa’ya yolcu ve kargo seferi yapılabilecektir.” ifadelerini kullandı.

Gelişmeler üzerine Pegasus da resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yayımladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri