Ana SayfaTürkiyeTürkiye anlamını yitirdi! Sezai Karakoç hayatını kaybetti

Türkiye anlamını yitirdi! Sezai Karakoç hayatını kaybetti

Şair ve yazar Sezai Karakoç, 88 yaşında hayatını kaybetti. Diriliş düşüncesinin mimarı Karakoç’un ölüm haberiyle ülkede sanki bir anlığına zaman durdu.

Şair ve mütefekkir Sezai Karakoç 88 yaşında hayatını kaybetti. Diriliş düşüncesinin mimarı olan Karakoç, Türk edebiyatına kattığı sayısız eserle hafızalara kazındı. Karakoç’un cenazesi, ikindi namazını müteakip Şehzadebaşı Camisinde kılınacak cenaze namazının ardından caminin haziresine defnedilecek.

Diriliş düşüncesinin mimarı, şair ve mütefekkir Sezai Karakoç hayatını kaybetti.

88 yaşında hayata veda eden usta edebiyatçının cenazesi, ikindi namazını müteakip Şehzadebaşı Camisinde kılınacak cenaze namazının ardından caminin haziresine defnedilecek.

TBMM Başkanı Şentop: Üstad eserleriyle gönlümüzde yaşamaya devam edecek
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Karakoç’un vefatının ardından Twitter hesabından, “Şiirimizin zirve ismi ‘İslâm Medeniyetinin Dirilişi’ davasının öncüsü Sezai Karakoç’un vefatını üzüntüyle öğrendim. Allah’tan rahmet, ailesine ve Milletimize başsağlığı diliyorum. Üstad fikir ve eserleriyle gönlümüzde yaşamaya ve yol göstermeye devam edecektir.” paylaşımını yaparak başsağlığı diledi.

İbrahim Kalın’dan başsağlığı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Karakoç’un vefatı sonrası yaptığı açıklamada, “Diriliş şairi Üstad Sezai Karakoç rahmet-i Rahman’a kavuştu. Örnek bir hayat, sağlam bir fikir örgüsü ve büyük bir edebî miras bıraktı geride. Mevla mekanını cennet, makamını âli, ruhunu şad eylesin.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri