Ana SayfaTürkiyeTürkiye Bosna Hersek'ten et ithaline başlıyor

Türkiye Bosna Hersek’ten et ithaline başlıyor

11 ayın sultanı Ramazan’ın gelmesiyle birlikte artan kırmızı et tükemi ithal et sayesinde tüketiciyi rahatlatacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Bosna Hersek’ten et ithal edilmesi için gerekli çalışmalar başladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Milorad Dodik ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüştü. Görüşmede, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyesi Şefik Caferoviç de yer aldı. Görüşmenin ardından ülkeler arası anlaşmalar imzalandı ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türk Akımı Projesi’nin Bosna Hersek’e intikali noktasında elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz” dedi.

Erdoğan, “Bosna Hersek’teki ekonomik kalkınmanın toplumun refahına, ülkenin iç siyasi istikrarına, birlik ve bütünlüğüne katkı sağlayacağı düşüncesiyle ülkelerimiz arasındaki ticari ve ekonomik faaliyetlerin daha da güçlendirilmesi imkanlarını görüştük. İkili ticaretimizin yükselen bir grafik çizdiğini memnuniyetle tespit ettik.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Bosna Hersek’ten et ithali konusunda gerekli talimatları verdiklerini ifade etti.

Haber: Hakan Dikmen

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz