Ana SayfaTürkiyeTürkiye "Çocuklar korkuyor" diyen vatandaşa "Lan kes sesini yavşak" karşılığını veren polisi...

Türkiye “Çocuklar korkuyor” diyen vatandaşa “Lan kes sesini yavşak” karşılığını veren polisi konuşuyor

Cihangir'de polis kalabalığına "Çocuklar korkuyor" diyen bir vatandaşa polis şefinin "Lan kes sesini yavşak" dediği görüldü.

Dün Beyoğlu’nda gerçekleştirilen eylemlere polis sert müdahaleyle karşılık verdi. Cihangir’de polis kalabalığına “Çocuklar korkuyor” diyen bir vatandaşa polis şefinin “Lan kes sesini yavşak” dediği görüldü.

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, polisin vatandaşa tepkisini eleştirdi. Görüntüleri paylaşan Şahin, “Polis devletine müsaade etmeyeceğiz, bu hukuksuzluğa son vereceğiz” dedi.

Ne olmuştu?

Dün İstanbul Beyoğlu’nda LGBTİ+ Onur Haftası Yürüyüşü için toplananlara polis müdahale etti. Gaz bombası kullanımına tepki gösteren bir kişiye ‘Yavşak’ diyerek hakaret eden polis aynı kişiyi daha sonra evinde gözaltına aldı. Polis, mekanlarda oturan ve kendilerine tepki gösterenleri de gözaltına aldı.

Beyoğlu’nda dün Onur Yürüyüşü yapmak isteyenlere izin vermeyen polisler, yürüyüşe katılmak isteyenlere biber gazı ve plastik mermi ile müdahale etti.

Cihangir’de yaşayan bir vatandaş evinin balkonundan polislere “Bomba atıyorsunuz çocuklar korkuyor burada” diyerek tepki gösterdi.

O vatandaşa bir polis, “Lan kes sesini yavşak, gir içeri. Gel buraya, gel buradayım” diyerek tehdit etti.

Polisler sonrasında tepki gösteren o vatandaşı evinde gözaltına aldığı iddia edildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri