Ana SayfaTürkiyeTürkiye İdlib'de istihbarat örgütlerinin tuzağına mı düştü? Abdullah Ağar'dan yeni kıyamet senaryosu

Türkiye İdlib'de istihbarat örgütlerinin tuzağına mı düştü? Abdullah Ağar'dan yeni kıyamet senaryosu

İdlib’den şehit haberlerinin geldiği daha ilk dakikada “Çok büyük bir tuzak kokusu alıyorum” diyen güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Odatv’ye İdlib’de yaşananlara ve Türkiye’nin alması gereken pozisyona ilişkin açıklama yapan Abdullah Ağar, sahadaki istihbarat örgütlerinin Türkiye’yi bir mezhep savaşının içine çekebileceği tehlikesine dikkat çekti.

İşte Abdullah Ağar’ın açıklamalarından satırbaşları…

Mezhebi eksene oturmuş Sünni radikaller bizim eksenimizde görünmeye başladılar. Bunu da sahada bulunan bazı kurnaz istihbarat örgütleri yaptı. Bizi radikal örgütlerle göstermeye başladılar. Bu kurulan tuzaklardan birisiydi.

Sahadaki istihbarat örgütleri, Türkiye’yi bir mezhep savaşının içine çekecek pozisyon üretmeye başladılar.”

Niyetleri İdlib’deki mezhep savaşını Türkiye’ye taşımak, bir iç savaş ortamı yaratmak. Dikkatli olmak durumundayız” dedi.

Astana ve Soçi’de 15-30 kilometre ağır silahlardan temizlenecek, radikal örgütler bölgeden çıkartılacaktı. M4 ve M5 karayolu güvenli hale getirilecekti.

Biz radikal örgütleri çıkartamadık. HTŞ, ÖSO’yu yıktı geçti. Şimdi bizim yapamadığımızı Rusya ve Rejim yapıyor.

Çatışmalar M4 ve M5’in üzerine geçerse kıyamet o zaman kopar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bölgeden Türkiye’ye doğru gelen 700 bin insanın sınırda sübvanse edileceğini söyledi. Ama, M4 ve M5’in yukarısını yani bu insanların olacağı yerler vurulursa bu durumu bambaşka yere taşır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri