Ana SayfaSporTürkiye Letonya özeti izle! Tüm goller ve geniş özet

Türkiye Letonya özeti izle! Tüm goller ve geniş özet

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubunda Hollanda ve Norveç'i deviren A Milli Takım bu akşam Letonya'yı konuk etti. Grupta 2'de 2 yaparak liderlik koltuğuna oturan Ay-Yıldızlılar üçüncü maçında İstanbul’da Letonya ile berabere kaldı. Maç 3-3 bitti.

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubunda Hollanda ve Norveç’i deviren A Milli Takım bu akşam Letonya’yı konuk etti. Grupta 2’de 2 yaparak liderlik koltuğuna oturan Ay-Yıldızlılar üçüncü maçında İstanbul’da Letonya ile berabere kaldı. Maç 3-3 bitti.

Tüm goller ve geniş özet

  1. dakikada Kenan Karaman’ın kale denemesi golle sonuçlandı. Kenan Karaman Milli Takımda 4. Golünü attı.

Bizim çocuklar 34. Dakikada Hakan Çalhanoğlu ile ikinci golü attı. Türkiye Letonya karşısında 2-0 öne geçti.

Hakan Çalhanoğlu’nun golünün hemen ardından Letonya da Roberts Savalnieks ile gol attı. Skor 2-1 oldu.

  1. dakikada Kristers Tobers Mert Müldür’ün ayağına kaydı. Hakem tartışmasız penaltı noktasını gösterdi. Burak Yılmaz topun gerisine geçti ve Milli Takım formasıyla 28. Golünü attı. Türkiye 3-1 öne geçti.

  1. dakikada Uldrikis’in vuruşu çerçeveyi buldu. Durum 3-2 oldu.
  2. dakikada Ikanuieks Letonya’nın 3. Golünü attı. Maç 3-3 oldu.

Türkiye Letonya özeti izle!

86 ‘
Türkiye harika bir takım kimyası gösteriyor. Güzelce etrafından geçiyorlar. Mükemmel ekip çalışması.
83 ‘
 
Şenol Güneş’in yerine Caner Erkin’in yerine Orkun Kokcu (Türkiye) getirildi.
83 ‘
 
Şenol Güneş’in yerine Caner Erkin’in yerine Orkun Kokcu (Türkiye) getirildi.
83 ‘
 
Ozan Tufan sahadan çıkıyor ve Deniz Turuç (Türkiye) geliyor.
79 ‘
 
Bu bir gol! Davis Ikaunieks (Letonya), Eduards Emsis’ten muhteşem bir yüksek pasla kutunun içinde serbest bırakıldıktan sonra sol alt köşeye harika bir şutla gol attı. Skor şimdi 3: 3.
77 ‘
Raimonds Krollis’e (Letonya) karşı bayrak açın. Savunmanın arkasına geçecek yeri vardı ama çok erken gitti.
73 ‘
 
Şenol Güneş, oyuncu değişikliği yapmaya karar verir. Kenan Karaman’ın yerini Enes Ünal (Türkiye) alacak.
73 ‘
 
Bir değişime tanık olmak üzereyiz. Raimonds Krollis (Letonya), Roberts Uldrikis için.
71 ‘
 
Bu sarı kart! Eduards Emsis (Letonya) karardan memnun değil, ancak bizim açımızdan açıktı.
68 ‘
 
Sanki ihtiyat istiyormuş gibi. Vladimir Kamess (Letonya) sarı kart görüyor.
67 ‘
 
Muhalefetin savunması tetikte olduğundan ve tehdidi bertaraf ettiği için Türkiye köşeden yararlanamadı. Türkiye bir köşe olduğu için hala tehdit ediyor.
66 ‘
 
Şenol Güneş değişiklik yapmaya karar verdi. Taylan Antalyalı (Türkiye), Yusuf Yazıcı’nın yerini aldı.
65 ‘
 
Hakem oyuncu değişikliği yapılabilmesi için oyunu durdurur ve Davis Ikaunieks (Letonya) Janis Ikaunieks’in yerini alır.
65 ‘
 
İkame. Hakan Çalhanoğlu, Umut Meras’ın (Türkiye) yolunu açar.
65 ‘
 
Muhalefetin savunması tetikte olduğundan ve tehdidi bertaraf ettiği için Türkiye köşeden yararlanamadı. Türkiye bir köşe olduğu için hala tehdit ediyor. Türkiye’nin bir köşesi var.
65 ‘
Türkiye’ye köşe vuruşu verildi. Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) ceza sahasının hemen dışından topa patladı, ancak girişimi savunma oyuncusu tarafından engellendi.
61 ‘
Ozan Tufan (Türkiye) topa üstten direğin üzerinden vurdu.
58 ‘
 
Hedef! Marcis Oss, Roberts Uldrikis’in (Letonya) ayaklarına pas atıyor ve ağın çatısına kutunun içinden şut atıyor. Saat 3: 2.
55 ‘
 
Çağlar Soyuncu (Türkiye) beklendiği gibi hakemden sarı kart gördü.
52 ‘
 
HEDEF! Kaleci Pavels Steinbors’a Burak Yılmaz’ın (Türkiye) girdiği yerden filenin soluna büyük bir vuruş şansı yok!
52 ‘
Burak Yılmaz (Türkiye) penaltı noktasına doğru ilerliyor.
51 ‘
 
Kristers Tobers (Letonya) dikkatsizce rakibinin ayağına kayar ve cezadan kaçtığı için şanslı olacaktır. Daniel Stefanski faul için şut atıyor ama bu vesileyle kartlarını cebinde tutuyor. Hakem bir çağrı yapar ve ihlal için düdüğünü çalar. Türkiye’ye ceza veriliyor.
50 ‘
Letonya, bir veya iki dokunuş geçişi kombinasyonunu değiştirerek oyunun temposunu yavaşlatır. Rakip oyuncuları şu anda bunu çok zor buluyorlar, topsuz koşmayı fiziksel olarak çok talep ediyorlar.
48 ‘
Eduards Emsis (Letonya) çirkin bir meydan okumaya girişiyor. Hakem görür ve hemen düdüğünü çalar.
46 ‘
 
Dainis Kazakevics bir değişiklik yapar. İkinci periyodun başında Andrejs Ciganiks’in yerine Vladimir Kamess (Letonya) geliyor.
46 ‘
 
Oyuncular devre arası aradan sonra sahaya geri döndü ve ikinci devre başlamak üzere.
45 + 1 ‘
 
Hakem ilk devreyi bitirmek için düdüğünü çalar ve oyuncular şimdi kendi soyunma odalarına yönelirler.
45 ‘
Burak Yılmaz’ın (Türkiye) güçlü bir mücadele ile rakiplerinden birini düşürmesinin ardından Daniel Stefanski düdük çaldı.
42 ‘
Kötü meydan okuma! Antonijs Cernomordijs (Letonya) hata yapmaktan cezalandırıldı ve Daniel Stefanski düdüğünü çaldı.
39 ‘
Türkiye, bir miktar mülkiyetin tadını çıkarırken ayaklarını buluyor gibi görünüyor. Yeni saldırı fırsatları yaratmak için doğru anı bekliyorlar.
37 ‘
Marcis Oss (Letonya) rakibine çirkin bir müdahale yapıyor, ancak hakemin ihtarı yok.
35 ‘
 
Hedef! Roberts Savalnieks (Letonya), harika bir pası tutarken ve sol alt köşeye ilk seferinde bir şut atarken, kutunun içinde iyi bir farkındalık gösteriyor. Raivis Jurkovskis golde asist yaptı. 2: 1.
33 ‘
 
Top sekerek ceza sahasının hemen dışında Hakan Çalhanoğlu’nun (Türkiye) ayaklarına geldi. İki kez düşünmez ve sol alt köşeye parlak bir atış yapar. Girişimi, Pavels Steinbors’un ulaşamayacağı bir şeydi. 2: 0.
33 ‘
 
Caner Erkin (Türkiye) topu köşeden şutunu çekti, ancak savunma oyuncularından biri netleşti.
33 ‘
Caner Erkin (Türkiye), ceza sahasının derinliklerinde hassas bir pası alıp kaleye doğru bir şut atarken harika bir dokunuş, ancak kaleci inanılmaz bir kurtarış yapıyor! Yan hakem köşe bayrağını işaret ediyor, Türkiye onu alacak.
30 ‘
Türkiye’den sahanın ortasında büyük bir kontrollü oyun ve pas.
28 ‘
Gol, bekleme yok, Letonya’nın faul nedeniyle golüne izin verilmeyen bir gol var.
28 ‘
 
Andrejs Ciganiks (Letonya) bir köşe vuruşunda takım arkadaşlarından birinin kafasını bulmaya çalışacak.
27 ‘
Eduards Emsis (Letonya) ceza sahasına güzel bir orta yaptı. Yine de, bir muhalefet savunucusu tetiktedir ve parlak bir açıklıkla tehlikeyi ortadan kaldırır. Hakem köşe bayrağını gösterir ve Letonya bir köşe atar.
26 ‘
Roberts Uldrikis (Letonya) tarafından penaltı noktasının etrafından gelen tehlikeli bir kule kafa vuruşu, çıtayı aşıyor. Bu köşe vuruşu skoru değiştirmedi.
26 ‘
 
Roberts Savalnieks (Letonya) köşe vuruşu yapacak.
24 ‘
 
Andrejs Ciganiks’ten (Letonya) ortaya çıkan köşeden hiçbir şey gelmiyor. Savunma tetikte ve onu kesmeyi başarıyor. Letonya köşeye sıkıştırdı. Rakipleri başka bir saldırı tehdidiyle karşı karşıya kalacak.
24 ‘
Letonya, topu tutma becerilerini bir-iki pas değiştirirken gösterir ve hareket yalnızca son pas kesildiğinde kesilir. Top oyun dışı kalır ve Letonya’ya köşe vuruşu verilir.
22 ‘
Kenan Karaman (Türkiye) topu tüm yol boyunca izliyor ve ilk kez şutunu ceza sahası içinden kaleye atıyor, ancak çaba sağ direk boyunca uçuyor.
20 ‘
Ozan Tufan (Türkiye) köşe vuruşuyla düzgün bir şekilde bağlantı kuramıyor ve kafa vuruşunu kutunun ortasından çubuğun üzerine dikiyor.
20 ‘
 
Hakan Çalhanoğlu (Türkiye), köşe vuruşundan ceza alanına kaliteli bir top göndermeye çalışacak gibi görünüyor.
19 ‘
Burak Yılmaz (Türkiye) ceza sahası dışında çok umut verici bir pozisyondan kaleye şut atıyor, ancak özverili bir savunma oyuncusu tarafından bloke ediliyor. Türkiye köşeye sıkışıyor. Kutuya erkek gönderiyorlar.
16 ‘
Yusuf Yazıcı (Türkiye) kutunun kenarından büyük bir şut çekiyor, ancak Pavels Steinbors onu reddetmek için akıllıca bir kurtarış yapıyor.
14 ‘
Türkiye’den harika hareket. Oyuncular elinde bulunduruyor, çoğunlukla tek dokunuşla geçiş yapıyor. Artık oyunun hızını onlar kontrol ediyor.
11 ‘
Yusuf Yazıcı’nın (Türkiye) pası, kutunun ortasına iniyor, yukarı bakıyor ve şut atıyor, ancak çabası bir defans oyuncusu tarafından mükemmel bir şekilde engelleniyor.
8 ‘
Roberts Uldrikis (Letonya), takım arkadaşlarından birini ayarlamak için kutuya tehlikeli bir fiş pas atıyor, ancak bu çaba savunmacılardan biri tarafından durduruldu.
7 ‘
Türkiye, bir miktar mülkiyetin tadını çıkarırken ayaklarını buluyor gibi görünüyor. Hücum oyuncularının büyük hareketi, savunucuların saldırıyı ayarlamasına izin verir.
5 ‘
Ozan Tufan (Türkiye) aşırı hevesle mücadele ediyor ve Daniel Stefanski faul yapıyor.
2 ‘
 
Çarpıcı grev! Kenan Karaman (Türkiye), alanın kenarından sağ alt köşeye durdurulamaz bir şut atmadan önce, Hakan Çalhanoğlu’nun hassas bir orta topuna kilitlendi. Harika gol. Puan şimdi 1: 0.
2 ‘
 
Türkiye kısa bir pasla hızla köşe vuruşu yapıyor.
2 ‘
 
Yusuf Yazıcı (Türkiye) topu kornere attı ama araya girdi. Yan hakem doğru aramayı yapar ve Türkiye bir köşeye kavuşur.
2 ‘
Türkiye topu oyuncudan oyuncuya geçirdiği için oyun oldukça sıkıcı. Yine de hiçbir şey sonsuza kadar sürmez ve sonunda bir hata yaparak rakibin topu almasına izin verir. Hakem ve yardımcılarından biri Türkiye’ye köşe vuruşu sinyali verir.
1 ‘
 
Hakem düdüğünü çalıyor ve başlıyoruz.

Maçın 11’leri

Türkiye: Uğurcan Çakır, M. Müldür, Ç. Söyüncü, Ozan Kabak, Caner Erkin, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, H. Çalhanoğlu, Yusuf Yazıcı, K. Karaman, Burak Yılmaz

Letonya: P. Šteinbors, M. Ošs, A. Černomordijs, R. Jurkovskis, V. Fjodorovs, E. Emsis, K. Tobers, J. Ikaunieks, R. Savaļnieks, A. Cigaņiks, R. Uldriķis

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri