Ana SayfaTürkiyeTürkiye'den ABD'ye FETÖ-Gülen ve idam mesajı

Türkiye’den ABD’ye FETÖ-Gülen ve idam mesajı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Amerika’da ikamet eden eli kanlı terör örgütü FETÖ lideri Fethullah Gülen’in iadesi için çok yakın bir zamanda ABD’den bir heyet geleceğini açıkladı. Abdülhamit Gül “Türkiye’de idam cezası yok. Dolayısıyla FETÖ’nün iadesi konusunda bir engel bulunmuyor” dedi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, FETÖ elebaşı Gülen’in iadesi için, “Yakın zamanda ABD’li yetkililer Türkiye’ye gelecek. Adli yardımlaşma çerçevesinde bir temas söz konusu” dedi.

Türkiye'den ABD'ye FETÖ-Gülen ve idam mesajı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Hukuk fakültesi sayılarının öğrenci sayılarının azaltılması, daha nitelikli öğrencilerin gideceği bir sistemi hocalarımızla da araştırıyoruz” diye konuştu.

Adalet Bakanı Gül, CNN TÜRK’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuk oldu. Abdulhamit Gül şunları söyledi:

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım hakkında konuşan Gül, “Binali Bey İstanbul aşığı birisi. İstanbul için büyük bir fırsat olacaktır. Hayırlı olsun diyorum. Binali Bey yapısı itibarıyla en sıkıntılı zamanlarda bile çok realist bir şekilde bakıp icabında işin mizah boyutuyla bakabilen biri. Güzel bir kampanya geçeceğini düşünüyorum İstanbul’da” dedi. 

FETÖ elebaşı Gülen’in iadesi

FETÖ ile mücadele konusunda açıklamalarda bulunan Gül şunları söyledi:

“Yakın zamanda ABD’li yetkililer Türkiye’ye gelecek. Adli yardımlaşma çerçevesinde bir temas söz konusu. Biz hukuk devleti gereği bu terör elebaşının iadesini ümit ediyoruz. Türkiye’de idam cezası yok. İadenin gerçekleşmesi önünde hiçbir engel olmadığını söylüyoruz.”

Süresiz nafaka nasıl olacak?

Süresiz nafaka ödenmesi meselesindeki tartışmalara yanıt veren Abdülhamit Gül, “Çok ciddi bir şekilde ele alınması gereken bir konu. Bu süreçte nasıl bir çerçeve çizileceği belli olacak. Aile Bakanlığı ile çalışmaların sona ermesi ve kamuoyunu tatmin edecek bir düzenlemeyi arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Hakim ve savcılara yardımcılar

“Hukuk fakültesi sayılarının öğrenci sayılarının azaltılması, daha nitelikli öğrencilerin gideceği bir sistemi hocalarımızla da araştırıyoruz” diyen Gül şunları söyledi:

“Hakim yardımcılığı savcı yardımcılığı sistemini getiriyoruz. Belli bir dönem hakim nezaretinde belli bir tecrübe kazandıktan sonra hakim adayının kürsüye çıkması. Sonrasında bir sınava daha girecek. Kazanırsa hakim olacak. Kazanamazsa hakim yardımcısı savcı yardımcısı olarak devam edecek.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz