Ana SayfaTürkiyeTürkiye’nin en ünlü anketçisinden gündeme bomba gibi düşen sözler: AK Parti artık...

Türkiye’nin en ünlü anketçisinden gündeme bomba gibi düşen sözler: AK Parti artık ikinci parti bile değil

MAK Danışmanlık’ın başındaki isim olan Mehmet Ali Kulat, yaptığı açıklamada AK Parti - MHP ortaklığının ne olursa olsun yüzde 50+1 etmediğini söyledi.

MAK Danışmanlık’ın başındaki isim olan Mehmet Ali Kulat, yaptığı açıklamada AK Parti – MHP ortaklığının ne olursa olsun yüzde 50+1 etmediğini söyledi.

Gökhan Özbek’in YouTube kanalında soruları yanıtlayan Mehmet Ali Kulat, “Şimdi buna Z kuşağı diyorlar. Bizim gençlik araştırmasıyla ele aldığımız seçmen grubu var. 15 yaş ile 30 yaş grubu arasındaki seçmen. Bizim araştırmamızda 18’den başlatmıştık. Eğer 2023’te seçim olacaksa 15 yaşındaki gençler de oy kullanacaklar. Hepsini katarak söylüyorum. AK Parti bu genç seçmen grubunda AK Parti ikinci parti bile değil. Birinci olmadığı gibi ikinci de değil. Bu seçmen grubu yeni arayışlar içinde. Yeni siyaseti okumaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Geçen ay AK parti için bir toparlanma görüyorduk. Ancak bu ay o toparlanma da gitmiş. Küçük bir düşüş görmek mümkün. Şu anda cumhur ittifakı seçimi alacak gibi görünmüyor. AK Parti artı MHP şu an yüzde 50+1 etmiyor.

İşte o video

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri