Ana SayfaTürkiyeTürkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine Gelecek Partisi'nden ilk tepki

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine Gelecek Partisi’nden ilk tepki

Gece yarısı yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekildiği duyurulmuştu. Gelecek Partisi'nden karara ilk tepki Kadın Politikaları Başkanı Habibe Çiftçioğlu Başer'den geldi

Yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine tepkiler çığ gibi büyürken Gelecek Partisi’nden karara ilişkin ilk tepki Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Habibe Çiftçioğlu Başer’den geldi.

Başer, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kararı eleştirerek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a da veryansın etti.

Başer, paylaşımında “#İstanbulsözleşmesi feshedildi. Aralıksız her gün kadın cinayetleri işlenmeye devam ederken, Meclisteki tüm partilerin onayı ile imzalanmış, Kadına yönelik şiddetle mücadele,ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bunlarla mücadeleye ilişkin sözleşme CB Kararnamesi ile feshedildi” ifadelerine yer verdi.

Başer, Bakan Selçuk’a da şu sözlerle seslendi:

“O kadar cinayet işlenirken görmezden geliyordunuz Sn. Bakan. Gece yarısı kadın haklarının teminatı diye tweet atıyorsunuz. Artık Kadınların istediği tek bir hak var bu ülkede, o da YAŞAMA HAKKI ! Onu da ellerinden aldınız. Koltuğunuzda huzur içinde oturabilirsiniz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri