Ana SayfaTürkiye"Türkiye'yi biz yönetiyoruz" diyen Perinçek'in ekibi namluyu Saray'a doğrulttu

“Türkiye’yi biz yönetiyoruz” diyen Perinçek’in ekibi namluyu Saray’a doğrulttu

AK Parti'nin küçük ortağı olan Perinçek'in yayın organı Aydınlık gazetesi İbrahim Kalın haberleriyle şaşırtmaya devam ediyor.

Aydınlık gazetesi İbrahim Kalın haberleriyle şaşırtıyor. Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek’in “Türkiye’yi biz yönetiyoruz” şeklindeki sözleri çok tartışılmıştı. Perinçek her fırsatta AK Parti ile yürüttükleri işbirliğine vurgu yapmaktan keyif alsa da gazetesi Aydınlık, İbrahim Kalın’ı hedefe koymadan edemedi.

Aydınlık gazetesi yazarı Serhan Bolluk, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Aydınlık yazarları tarafından eleştirilmesine tepki gösterdi.

Serhan Bolluk, bugünkü yazısında “Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bu son altı yılı ‘Bize yüz elli yıldır modernleşme adı altında başkalarının hikâyeleri anlatıldı. Artık kendi hikâyemizi yazma zamanıdır’ diyerek özetledi. Tam da İstanbul Sözleşmesi denen AB cenderesi reddedilirken… Kalın’ın sözlerine eleştiri, en olmayacak yerden, Aydınlık’tan geldi” ifadelerini kullandı.

Aydınlık gazetesi yazarları Ferhan Bayır ve Onur Sinan Güzaltan’ı işaret eden Serhan Bolluk, şunları yazdı:

“Ferhan Bayır, Oryantalizm’den ‘muhafazakarlığa’ uzanan bir yazı yazdı. Onur Sinan Güzaltan da ‘İbrahim Kalın’ın masalları’ başlığıyla Kalın’ı eleştirdi.

Değerli yazar Onur Caymaz ise, konunun tartışıldığı bir Vatan Partisi Whatsapp grubunda ‘Ne zaman bu ‘modernleşme’ lafını duysam ürperiyorum’ diyerek konumladı kendisini. Evet ürpeririz. Hemen aklımıza 1910’lar İstanbul’unda geceleri sokaklardan ceset toplayan belediye görevlileri gelir. Ömer Seyfettin anlatır. İnsanlar açlıktan ölür, istifçilik karaborsacılık kol gezmektedir. Tıpkı şimdinin faizcisi vurguncusu gibidirler. Hüküm süren Von Sadriştayn düzenidir.

‘Modernleşme’ namı diğer ‘Batılılaşma’, önü sonu budur.

Şimdi uzun bir aranın ardından, yeniden Sadri oluyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri