Ana SayfaTeknolojiHırsız TurkNet "Sizinki geç mi kalkıyor" reklamıyla mide bulandırdı

Hırsız TurkNet “Sizinki geç mi kalkıyor” reklamıyla mide bulandırdı

2000’li yılların başında hava yolu şirketleri Pegasus ve Atlasjet gazetelere verdikleri reklamlarla büyük tartışmalar yaratmıştı. Mesajları cinsel içerikli, kışkırtıcı son tahlildeyse koftu. Diz mesafenin önemi üzerine kurulan reklamlarda her iki hava yolu şirketi de ilginç seksüel göndermeler yaparak müşteri tavlama yoluna gitmişti. O zamanlar “77 santimin kıymetini oturanlar bilir”, “Biz ikinciyiz ama bizimkisi 77 cm” ya da “77 cm değil ve zamanında kaldıramıyorsa” gibi sloganlar gazetelerin sayfalarını boy boy süslemişti. Belki o zamanlar bu bir dereceye kadar bazılarında ince bir tebessüm yaratmış olabilir. Hatta o dönem bazıları bu reklamları orijinal bile bulmuş olabilir! Fakat bugün TurkNet’in o reklamlardan araklayarak attığı tweet’e ne demeli? TurkNet belki Türkiye’de kısa adı AKN olan adil kullanım kotasını kaldıran ilk şirket olabilir ama müşteri memnuniyetinde bir hayli gerilerde. Her gün twitter adreslerine neredeyse binlerce şikayet mesajı geliyor. Bugüne kadar ne internet sektörüne bir orijinallik katabildiler ne de kalite. Ancak buna rağmen utanmaz bir üslupla müşteri memnuniyeti konusunda sınıfta kalmış olmalarına aldırmadan “Sizinki geç mi kalkıyor” diye reklam tweet’leri atabiliyor.

İşte YouTube’da binlercesini bulabileceğiniz TurkNet hizmet kalitesine dair şikayetlerden biri.

TurkNet’in bulduğu reklam da çalıntı

Türkiye’de TürkNet’in ardından pek çok firma bugün sırayla AKN’siz internet hizmeti sunmaya başladı. Sektörde öncü konumuna vurgu yapmak isteyen TürkNet de 2 binli yılların başındaki o hava yolu şirketlerinin reklamlarından araklama yaparak “Sizinki geç mi kalkıyor” gibi kaba ve taklit bir slogan buluvermiş. TürkNet belki taklitlerden sakınıp en kısa zamanda müşteri memnuniyeti konusunda dersine çalışmaya başlamalı.

Şimdi isterseniz TurkNet’in arakladığı sloganlarla yaymaya çalıştığı ‘biz lideriz” fikrini bir tarafa bırakalım ve bu haberde çokça sözünü ettiğimiz o iki havayolu firmasının 2 binli yılların başındaki atışmalarına bir göz atalım.

Seninki kaç cm? Bu slogan bir zamanlar Pegasis ile AtlasJet adlı iki hava yolu şirketinin birbirine meydan okuma sloganıydı
TurkNet adlı internet sağlayıcısının arakladığı “Sizinki geç mi kalkıyor” sloganına bir örnek daha.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz