Ana SayfaDünyaTwitter vekilin hesabını sonsuza kadar askıya aldı

Twitter vekilin hesabını sonsuza kadar askıya aldı

Twitter, ABD’de Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi Üyesi Marjorie Greene’nin kişisel hesabını koronavirüs hakkındaki tartışmalı mesajları nedeniyle kalıcı olarak askıya aldı. Bu tarihte görülen ilk vaka.

Sosyal medya ağı Twitter, ilk kez bir milletvekilinin kişisel hesabını kalıcı olarak askıya aldı. Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi Üyesi Marjorie Greene’nin hesabını askıya alan Twitter’ın koronavirüs hakkındaki çarpıtmayı gerekçe gösterdiği öğrenildi.

Georgia eyaletinden Cumhuriyetçi Milletvekili Greene’nin ‘@RepMTG’ adlı resmi Twitter hesabına hala erişim bulunuyor.

Telegram’da yaptığı açıklamada, “Twitter Amerika’nın düşmanıdır, gerçekleri kaldıramaz” ve “Komünist Demokratlar gerçeği durduramaz” diyen Greene, sosyal medya platformlarının ‘doğruların her yere yayılmasını engelleyemeyeceğini’ de sözlerine ekledi.

Greene, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, sık sık Kovid-19 hakkında dezenformasyon yaymak, aşı ve maske karşıtı olmakla eleştiriliyordu.

Marjorie Taylor Greene’nin Twitter hesabı, 6 Ocak Kongre Baskını sebebiyle daha önce de sosyal medya platformunun politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle birkaç kez geçici olarak askıya alınmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri