Ana SayfaTürkiyeTwitter'da atıp tutuyordu! Fatih Tezcan mahkemede Atatürkçü oldu

Twitter’da atıp tutuyordu! Fatih Tezcan mahkemede Atatürkçü oldu

Sık sık Türkiye’nin kurucu önderi Atatürk’e hakaretle gündeme gelen Fatih Tezcan’ın mahkemede verdiği ifade büyük ses getirdi.

Atatürk’e hakaret dolu tweetler paylaşan Fatih Tezcan, hakim karşısına çıkınca Atatürkçü oluverdi. Atatürk’e hakaret etmediğini söyleyen Fatih Tezcan, “Atatürk’e hakaret edene kadar bana küfür edin, daha iyidir, kabulümdür” diye konuştu.

Sözcü gazetesinden Can Özçelik’in haberine göre, Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretten yargılandığı davada ifade vermediği için hakkında yakalama kararı bulunan Fatih Tezcan, Bodrum’da gözaltına alındı.

Fatih Tezcan mahkemede Atatürkçü oldu

30 Nisan’da Bodrum Asliye Ceza Mahkemesi’nde ifadesi alınan Tezcan, “Ben asla ve kimseye hakaret etmem” dedi.

“Sorguya konu yazı ve paylaşımlarım gazetecilik mesleğimle ilgilidir” diyen Tezcan, ifadesinde şunları söyledi:

“Mustafa Kemal’e küfür veya hakaret etmek, Müslüman’ın öncelikle kendi davasına ihanetidir. ‘Atatürk’e hakaret edene kadar bana küfür edin, daha iyidir, kabulümdür’ diyen şahsımın, hiçbir şartta kastı tahkir (onur kırma) yoktur…”

Hükümlü olduğu yönünde tutanak yazıldı

Habere göre, ifadesinin ardından serbest bırakılan Tezcan’ın Muğla Açık Cezaevi’nde hükümlü olduğu yönünde tutanak yazıldığı ortaya çıktı.

Hakkındaki yakalama kararını uygulamak için 4 Mayıs’ta Tezcan’ın adresine giden polislerin ‘Yapılan araştırma neticesinde Muğla Açık Cezaevinde hükümlü olduğu bilgisine ulaşıldı’ şeklinde tutanak tuttuğu anlaşıldı.

Atatürk’e hem ataist hem diktatör dedi

Fatih Tezcan, son olarak 10 Kasım’da Atatürk’e ateist ve diktatör diyerek saldırmıştı

Tezcan, tweetinde “Kardeşlerim! Biz millete Türk-İslâm düşmanlarının ‘M.Kemal Projesi’ni anlatmanın derdindeyiz.Ateist diktatör M.Kemal’i anmak (?!) şöyle dursun, daima ifşa ederiz. Ama biz Kemalist değiliz, TAHRİK VE HAKARET ETMEYİZ! Sâkin. Davaya zarar vermemek için 10Kasım ‘da daha sâkin.” ifadelerini kullanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri