Ana SayfaTeknolojiUber dönüyor! Bu kez şoförsüz arabalarıyla

Uber dönüyor! Bu kez şoförsüz arabalarıyla

Türkiye’de yaşatılan sorunlar nedeniyle ülkeyi terk etmek zorunda kalan Uber Amerika’da şoförsüz araçlarıyla yeniden sahada. Teksi ve şoförlük sistemini kökten değiştirmeyi başaran Uber’in bu yıl trafikte olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Uluslararası ulaşım şirketi Uber, şoförsüz araçlar için test sürüşlerine yeniden başlıyor. Gerekli izinleri alan Uber araçlarının bu yıl içerisinde trafiğe çıkması bekleniyor.

Şoförlü araç düzenine geçiliyor

Amerikan merkezli uluslararası ulaşım şirketi Uber, önceki denemelerde başarısız olan şoförsüz araç hizmetinin test sürüşlerine yeniden başlıyor. Kaliforniya Motorlu Taşıtlar Departmanı’ndan gerekli izinleri alan Uber, böylece şoförsüz araç teknolojisine geçmek için önemli bir adım atmış oldu.

Uber’in daha önce yaptığı testler, şoförsüz araçlardan birinin Arizona eyaletinde bisiklet süren Elaine Herzberg’e çarpması sonrası tamamen durdurulmuştu. Elaine Herzberg’in ölümünün ardından açılan soruşturmada kazanın önlenebilir bir kaza olduğuna ve Uber’in şoförsüz araç teknolojisinin sorumlu olmadığına karar verilmişti.

Uber, kazadan önce Phoenix, Pittsburgh, San Francisco ve Toronto kentlerinde testlerine devam ediyordu. Yapılan açıklamada, şirketin merkezi olan San Francisco’da test sürüşlerine tekrar başlanacağı ancak takvimin henüz netleşmediğini belirtildi. Ayrıca şirketin bu yıl içinde Washington’da da test sürüşlerine başlaması bekleniyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri