Ana SayfaMagazinUçabilen ve hiç büyümeyen bir çocuğun hikayesini anlatan Peter Pan adlı klasik...

Uçabilen ve hiç büyümeyen bir çocuğun hikayesini anlatan Peter Pan adlı klasik romanın yazarı kimdir? Milyoner sorusu.

Milyoner Peter Pan yazarı kim? Uçabilen ve hiç büyümeyen bir çocuğun hikayesini anlatan Peter Pan adlı klasik romanın yazarı kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster 7 bin 500 liralık soru. Uçabilen ve hiç büyümeyen bir çocuğun hikayesini anlatan Peter Pan adlı klasik romanın yazarı kimdir? Milyoner sorusu ve cevabı nedir?

A. Carlo Collodi

B. Lewis Carroll

C. James Matthew Barrie

D. Charles Perrault

Sorunun doğru yanıtı C şıkkı yani James Matthew Barrie olacak.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 6. soru bir dünya edebiyatı sorusuydu. Kim Milyoner Olmak İster 7 bin 500 liralık soru. Uçabilen ve hiç büyümeyen bir çocuğun hikayesini anlatan Peter Pan adlı klasik romanın yazarı kimdir?

Bu sorudan önce Alper şu soruya da doğru yanıt verdi. İşte Milyoner’de 5 bin lira değerindeki 5. soru.

Başrollerinde Natalie portman ve Gary oldman’ın da bulunduğu leon adlı filmde, çiçeklerini sulayan ve sürekli süt içen başkahramanı hangi oyuncu canlandırmıştır?

a. Jean Reno

B. Kevin Costner

C. Jake Gyllenhaal

D. Keanu Reeves

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ekrana gelen Kim Milyoner Olmak İster adlı bilgi yarışması bu akşam yeni bölümüyle ekrana geldi. 30 Ocak Cumartesi günü hem stüdyoda hem de ekran başında milyonlarca insan bilgilerini sınadı, sorulara doğru yanıtlar bulmaya çalıştı.

Milyoner yarışmacısı Alper Sert kimdir?

Aslen Çanakkaleli olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan 18 yaşındaki Alper Sert, Robert Koleji son sınıf öğrencisi. Altı ay önce arkadaşıyla birlikte yazdığı kitabı çıkan Alper Bey, aynı zamanda bir mobil oyun girişimi sahibi. Alper Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayı yazdığı kitabın tanıtımı, girişimleri ve bağış yapabilmek için kullanacağını söylüyor.

Alper Sert’ten önce Milyoner yarışmasına konuk olan Duygu 7 bin 500 lira değerindeki soruyu yanıtlayamamış ve yarışmadan çekilmişti.

Hangisi, bitkilerin karbondioksit, su ve güneş ışığı kullanarak gerçekleştirdiği fotosentez sonucunda oluşan temel atıktır?

A. Karbonmonoksit

B. Sülfürik Asit

C. Helyum

D. Oksijen

Milyoner yarışmacısı Duygu İrem Uluözlü kimdir?

1,5 yıllık evli olan, aslen Sivaslı ve yarışmaya İstanbul’dan katılan 27 yaşındaki Duygu İrem Uluözlü, Nişantaşı Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü mezunu ve şu anda yüksek lisansını tamamlıyor. Dünyayı gezmek için bir süre bir uçak yolu firmasında kabin görevlisi olarak çalışan Duygu Hanım, şu anda bir sigorta şirketinde çalışıyor. İleride anaokulu öğretmeni olarak çalışma hayatına devam etmek isteyen Duygu Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda bu parayla eşiyle birlikte tatile gitmek istediğini söylüyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri