Ana SayfaTürkiyeUçakta Erdoğan'dan muhalif haber yapanlara ceza isteyen gazeteci kim?

Uçakta Erdoğan’dan muhalif haber yapanlara ceza isteyen gazeteci kim?

Cumhurbaşkanı’nın Azerbaycan dönüşü bir gazetecinin muhalif denebilecek haberler için Erdoğan’dan ceza istemesi büyük şaşkınlıkla karşılandı.

AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü dönüşü uçaktaki gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazeteci, “Türkiye’de özellikle muhalefet kaynaklı en az günde birkaç yalan haber üretiliyor. Bununla mücadelede herhangi bir yasal düzenleme yoluna gidilmesini önerir misiniz?” sorusuyla, Erdoğan’ın muhalif medyanın haberlerine ceza vermesini istedi.

Gazetecinin sorusunu yanıtlayan Erdoğan da FOX TV muhabirinin “Libya’da şehitlerimiz var” sorusu üzerine önce FOX TV muhabirini neden “azarladığını” da açıkladı.

Erdoğan, “Türkiye’de özellikle muhalefet kaynaklı en az günde birkaç yalan haber üretiliyor. Bununla mücadelede herhangi bir yasal düzenleme yoluna gidilmesini önerir misiniz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Bu sabah bu malum televizyon kanalıyla ilgili orada biraz da celallenmemin sebebi de böyle bir yalan haberdi. Benim ilçem ile alakalı, Rize, Güneysu HES ile alakalı bir haber… Bu malum kanalın kameramanları, muhabirleri de oraya gitmişler. Malum aşırı ucun avukatlarından bir avukat, hep beraber orada.

Dün Azerbeycan’ gitmeden gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, FOX TV muhabirinin Libya şehitleriyle ilgili sorusu üzerine önce muhabiri azarlamış daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef almıştı. Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada, “Bu sabah bu malum televizyon kanalıyla ilgili orada biraz da celallenmemin sebebi de böyle bir yalan haberdi. Benim ilçem ile alakalı, Rize, Güneysu HES ile alakalı bir habere…” diyerek köylülerin HES direnişini gündeme getiren kanala sinirlendiğini söyledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri