Ana SayfaTürkiyeFırıldak Fuat! TKP’den FETÖ’ye oradan Pelikan’a… Davutoğlu düşmanlığın unutturamaz operasyonel arşivini

Fırıldak Fuat! TKP’den FETÖ’ye oradan Pelikan’a… Davutoğlu düşmanlığın unutturamaz operasyonel arşivini

Tunus'taki darbe kalkışması üzerinden Ahmet Davutoğlu'nu hedef alan FETÖ eskisi Fuat Uğur'a jet yanıt Ufuk Karcı'dan geldi.

Tunus’taki darbe kalkışması üzerinden Ahmet Davutoğlu’nu hedef alan FETÖ eskisi Fuat Uğur’a jet yanıt Ufuk Karcı’dan geldi.

Gelecek Partisi, Tunus’taki darbe teşebbüsünün hemen ardından 4 maddelik bir ‘demokrasi eylem planı’ paylaştı kamuoyula. Yeniden hatırlamakta yarar var:

1-Arap Baharı sonrası demokrasiye geçiş tecrübesinin barışçıl bir şekilde sürmekte olduğu tek ülke olan Tunus’ta Cumhurbaşkanı üzerinden gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini en şiddetli şekilde kınıyorum.

2-Bütün siyasi partilere çağrıda bulunuyorum: Bölgemizde yeni bir istikrarsızlık kaynağı olan bu gelişme karşısında ortak bir açıklama İle Tunus’ta demokrasiye destek vermeliyiz. Darbe kim tarafından hangi gerekçeyle ve nerede yapılırsa yapılsın lanetlenmelidir.

3-Sn. Cumhurbaşkanına çağrıda bulunuyorum: TBMM acilen Tunus Meclisine ve tutuklu milletvekillerine destek açıklamasında bulunmalı ve demokrasi dışı bu tutumu kınamalıdır. Taraflarla görüşerek gerilimi düşürmek üzere Tunus’a hemen bugün bir heyet gönderilmeli

4-Tunus’un komşuları Libya ve Cezayir’in liderleri ile acilen görüşülerek gerilimin bölgesel bir krize dönüşmesine engel olunmalı. Tunus’a komşu Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, sürece olumlu katkıda bulunabilecek ülke liderleri ile istişarelerde bulunulmalıdır.

Kocaman bir ağza minik bir beyne sahip Türkiye yazarı Fuat Uğur aklınca hem Gelecek Partisi ile hem de Davutoğlu’yla dalga geçti. En iyi yaptığı şeye soyundu ve itibar cellatlığını andıran bir iftirayla çıkageldi.

Geçmişte FETÖ’nün lideriyle ilgili övgü dolu mesajlar paylaşan, Pelikancı yapılanmayla iş tutmak için büyük çaba harcayan Fuat Uğur’un operasyonel hamlelerine küçük bir örnek:

Fuat Uğur’a Ufku Karcı’dan jet yanıt

Fuat Uğur’un kirli geçmişine dair yanıt Gelecek Partisi Genel Başkan Basın Müşaviri Ufuk Karcı’dan geldi.

Ufuk Karcı, incitici olmamaya özen gösterdiği her kelimesinden anlaşılan o mesajında şunları yazdı:

“Aptal olma!”diyenlere sükut edip, Ermeni iddialarını kabul edenler ile çay içme randevusu bulamayınca “elhamdülillah gündeme gelmedi” sevincine gark olanların kifayetsizliği de satırlara yansırmış vesselam. Sizin Hürriyet’te çalışırken bir lakabınız vardı.. Hatırlar mısınız?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri